2016 Yılında Yeni SEO Tekniği

2016 Yılı SEO TaktiğiForumlarda sürekli tartışma konusu olan yeni SEO tekniği çıkmıyor… Sürekli aynı şeyler anlatılıp, aynı yemek önümüze pişirilip geliyor v.s. Bu makaledeki amacımız Google’ın Rank Brain (Yapay Zeka) Algoritmasına geçiş yaptığından itibaren bazı SEO Uzmanlarının şikayetlerini göz önüne alarak hazırlandı. Genelde şikayetleri şu oluyor eski tekniklerle bu iş yürümüyor, web siteleri yükselmiyor. Ekibimizin son algoritmaya uyumlu olarak geliştirdiği yükselme tekniğine değineceğiz.

2016 Yılındaki SEO Çalışmalarında Uygulanacak Bir Etkili Yöntem

Tanıtım yazısı geçmiş yıllarda Google arama sonuçlarında web sitenin yükselmesine büyük etki ediyordu. Şuan ne yapsam tanıtım yazıları web sitemizin Google’da yükselmesine etki etmiyor. Bu şikayetleri son günlerde aşırı şekilde almaya başladık. Ekibimizin geliştirdiği 2016 yılında Tanıtım Yazısı Yayınlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler” konusudur.

Son günlerde arama sonuçları sektörlere göre değişkenlik göstermeye başladı. Aranan kelimede kullanıcı davranışlarına uygun olarak SERP sonuçlarında sayfa sayısı 7. sayfada, 10. sayfa – 25. sayfada son buluyor. Rekabetçi kelimelerde yapacağınız tanıtımlarda hedefiniz en kötü şartlarda son sayfaya girmek veya ilk sayfalarda görünmek olacaktır. Web sitesini hızlı yükseltmek isteyenler için kaçırılmaz bir yöntemdir. Konumuzu dağıtmadan tanıtım yazınız eğer son sayfa 7 de bitiyorsa mutlaka buna giriş yapmalıdır. Peki nasıl? Can alıcı sorunun cevabı ise tanıtım yazısı yayınında mutlaka arama hacmi olan Long Tail kullanmanız olacaktır. Bu yöntemi uyguladığınızda genelde long tail kelimelerde aranma hacmi olur ve yükselme şansınızda yüksektir. Tanıtım yazınızdan aldığınız her hit (“içerik kalitesi ve site kalitesine bağlı olarak”) site ve sayfa otoritenizi yükselteceği gibi tanıtım yazısınında PA değerine hatrı sayılır bir değer artışı verecektir. 2016 yılının beklenen SEO Taktiği budur.

Google Dalgalanması konusuna göz atabilirsiniz.

Lütfen konu hakkında aklınıza takılan soruları sorunuz.