Adwords Güncellemesi SEO’yu Olumlu Etkileyecek

Adwords Güncellemesi SEO’yu Olumlu Etkileyecek

Google Adwords güncellemesi organik arama sonuçlarında çıkan web sitelere dahada güç vereceği görüşündeyiz. Neden mi? İsterseniz detaylıca bir inceleyelim:

Google Adwords Güncellemesiyle SEO Sektörüne Büyük Pazar Payı Bıraktı!

Son güncelleme şu şekilde gerçekleşti. Arama sonuçlarında yer alan sağ bölümdeki Google reklamları pek fazla tıklanmadığı için bu güncellemede kaldırıldı. Üst kısımda bulunan reklamların sayısında artış görülmeye başladı. Üst bölümdeki Adwords reklam sayısı 3’ten 4’e çıktı.

Adwords SEO’yu Bitirecek Mi?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Açısından İncelemelerimiz

Türkiye’nin en büyük forumlarında ve sosyal medyada konu hakkında çeşitli söylentiler yayıldı. Herkes ne oluyor! SEO bitti! derken incelemelerimizde şunu gördük: Google kazançlı çıkmak için bu güncellemeyi yapsada; kazançlı çıkacak SEO firmaları görünüyor. İnternet siteleri olan küçük ve orta ölçekli e-ticaret siteleri aşırı yoğun Adwords rekabetinde yenik duruma düşecek. Doğal olarak ayırmayı düşündükleri Adwords bütçelerini SEO ve Sosyal medyaya kaydıracaktır.

Büyük İşletmeler İçin Google Adwors Güncellemesinin Etkileri

Yerel, Ulusal ve Global çalışan şirketler mal ve hizmetlerini satabilmek için çevrimiçi pazarlama araçları arasından ağırlıklı olarak Adwords’ü tercih ediyor. Kısa sürede gerçekten kolayca müşteriler kazandırabiliyor. Reklama ayırdıkları bütçelerin büyük bir kısmını internet pazarlama faaliyetlerine ayrıyor. Durum böyle olunca büyük firmalar Google arama sonuçlarında yer alan Adwors reklamlarında üst sırada çıkmak isteyecekler. Rakipleriyle kıran, kıran girdikleri tıklama başı maaliyeti yükseltmeye çalışmaları da kısa sürede ayırdıkları bütçenin büyük bölümünü harcamaya neden olacaktır. Firmalardaki yöneticiler artan maaliyetler nedeniyle Adwords için ayırdıkları yıllık bütçeyi ya yükseltecekler, yada SEO onlar için büyük bir nimet haline gelecektir.