Backlink Nedir?

Backlink nedir? Herkes backlink diyor bu backlink seo mudur? Herkes backlinki seo diye tanımlıyor tabii bilmeyenler bakalım backlink nedir?

backlink nedirTürkiye’de backlink SEO diye biliniyor. Çünkü seo uzmanları backlinki okadar vurguladı ki! SEO ‘nun tamamı gibi gösterdi. Yanlış bilinen bu bilgiyi birilerinin düzeltmesi lazım. SEO Türkiye sizi SEO hakkında  A’dan – Z ‘ye kadar bilgilendirmek için kuruldu. Backlink hakkında tam olarak bilgiyi öyle bir şekilde alacaksınız ki’ Hedefi 12 ‘den vuracaksınız.

Backlink Hakkında Yanlış Bilinen Bilgiler

1) Backlink sizi kısa sürede kral yapar.

2) Backlink başarıya ulaşmak için en büyük etkendir.

3) Sitenizin backlinki ne kadar çok olursa web siteniz okadar güçlü olur.

4) Backlink sayesinde rakiplerinizden üstün olursunuz.

5) Backlink hızlı şekilde web sitenizin yükselmesini sağlar.

Yukarıda yanlış bilinen backlink hakkında bilgiler hepsi birbirine yakın kulaktan dolma sözlerle ifade edilmiştir. Ön yargılı kişiler tarafından backlinkin önemi çok vurgulandı. Herkese backlink herşeymiş gibi gösterildi. Backlink kullanmayı bilen web siteye fayda sağlar. Kullanmayı bilmeyene zarar verir. Kısa özeti budur.

SEO TÜRKİYE’NİN BACKLİNK NEDİR? SORUSUNA CEVABI

Backlink: Web sitenize dışarıdan gelen bağlantıdır. Link bağlantısı diyede adlandırılmaktadır. Bizim için backlink referans bağlantıdır. Web sitemizi bir kişi öneriyorsa backlink verir. Önermiyorsa link vermez. Backlink türleri konusunda nofollow ve dofollow önermez, önerir ile ilgili bilgiler vereceğiz. Nofollow’da olsa web sitemizden bir işe yaracak bilgi almış ki web sitemizi kaynak olarak göstermiştir. Sonuçta oda bir referanstır. Referanslarımızı inceleyelim.

Backlink Türleri Nelerdir? Backlink Çeşitleri Hakkında Bilgiler

Nofollow ve Dofollow olarak ikiye ayrılır. Nofollow ben bu sitenin bağlantısını yayınladım ama arama motorlarına diyor bunu önermiyorum. Dofollow ise bu sitenin bağlantısını yayınladım öneriyorum, durma bu web siteyi ziyaret et. Dollfow ve nofollow çok önemlidir. Genelde dofollow link almamızı önerir sözde uzmanlar. Hayır dofollow link almaya o kadar önem vermeyin. Doğal yolla kaliteli sitelerden dofollow link almayı hedefleyin. Nofollow linklerinde faydası vardır. Önemli olan gelen bağlantının ne kadar kaliteli olduğudur. Google her zaman doğal sitelere, doğal yolla backlink almış web sitelere önem verir.

Doğal ve Alakalı Backlink Nedir?

Organik yolla alınmış backlink türlerine doğal backlink denir. Web sitenizdeki bir yayını önemli bulan ve blog, sitesinde yayınlamaya gereği duyan kaynak link olarak ilgili web sayfasını belirten backlink türüne doğal backlink diyoruz. Web sitenize çok önem verin. Çünkü sizi başarıya ulaştıracak şey web sitenizdir. İçeriklerinizin kalitesi yüksek olsun ki! Kullanıcılarınız yayınlarını bloglarında yayınlamyı zorunlu görsünler.

Alakalı Backlink Nedir? Cevap: Web sitenizin bulunduğu sektörde bulunan başka web site, blog veya internet servisi tarafından ilgili sayfanızın doğal yolla yayınlamasına alakalı backlink ediyoruz. İlla doğal mı olacak? Doğal olması önemlidir. Tabii tercih meselesi doğala uyumlu şekilde backlink satın alacaksanız olabilir.

Doğal ve Alakalı Backlink Alma Teknikleri 

İnternet meydana geldiği günden bu yana birşey dikkatinizi çekmiyor mu? Herkes ilgili olduğu ve aradığı şeyi bulacağı web siteleri arama motorlarında arıyor. Eğer bulduğu site hoşlarına gidiyor ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veriyorsa İnternet sitesinin linklerini blog, sosyal medyada paylaşıyor. Önemli olan kullanıcının istediği gibi web siteyi uyumlu hale getirmektir. Sektörünüze ilgilisi olan insanların akın akın geleceği web siteyi hayal ediyormusunuz? Hayalleri gerçekleştirmenin tam sırası hadi başlayın ve alakalı doğal backlink elde etmiş olacaksınız.

2015 SEO Teknikleri sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.