Başarılı Web Siteye Sahip Olmanın Yöntemleri

Web sitenizden beklediğiniz verimi alamıyor musunuz? Düşündüğünüz ve hayal ettiğiniz ziyaretçiyi elde edemiyorsanız Google SEO başarının sırları

SEO açısından başarılı olmak belli bir kelimede ön sıralarda çıkmak mı? Böyle düşünüyorsanız yanlış yoldasınız. Başarı tutku ile bağlanmak, belli bir hedefi yakalamaktır. Bu hedefler kişiden, kişiye değişkenlik gösterebilir. Bulunduğu sektör, hedef kitlesinin; yaşı, eğitimi, tercihleri, alışkanlıkları  gibi durumlar başarı kriterlerini belirler. Dikkat edin başarını kriterlerini siz değil, kullanıcılar beğeniyor. Anlatmak istediğimiz şudur: Siz neden bu web sayfasını yayınladınız? Ziyaretçiler için değil mi? Cevapları duyabiliyorum: “Evet” diye işittim. Cevabınız evet ise doğru cevaba yakınsınız demektir. Tüm aklınızdaki düşünceleri bir kenara atın. Ziyaretçilerinizin profillerini araştırdın. Google Analytics, Google Keyword Planner, Google Trends gibi araçlar sizin için bulunmaz bir nimettir. Başarı tamamen web sitenizin hitap ettiği kesimin davranışlarına bağlıdır.

Peki Başarılı Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

İnsanlar her zaman bilgiye ihtiyaç duyarlar. Hedef kitlenizin talep ettiği bilgileri onlara sunmanız gereklidir. E-ticaret sitem var veya kurumsal web sitem bunlar için seo teknikleri ne olabilir? Sorusu aklınıza gelebilir. E-ticaret seo ile ilgili bilgi verdiğimiz sayfadan bilgilere ulaşabilirsiniz. Kurumsal seo çalışmaların ise kesinlikle, e-ticaret ve diğer siteler içinde bu geçerlidir. Blog kesinlikle açmanızı öneririz. Hedeflediğiniz kitlenin ihtiyaç duyduğu bilgileri blog yoluyla elde etmesini sağlamanız gerekmektedir. Örnek: Marka tescil ile ilgili kurumsal bir web siteniz varsa müşteriler nasıl bir yol izlemeli, ücretleri ne kadar, nasıl marka tescil yaptırabilir gibi bilgileri verebilirsiniz. İnsaları aydınlatan güneş her zaman siz olun ki; bilge insanlar her zaman sevilir ve sayılır. SEO açısından olayda aynen budur. Google’dan daha çok kullanıcılarınıza odaklanırsanız başarı gelecektir.