Blog’dan Para Kazanmayı Düşünenlere Öneriler

Uzun yıllardır seo sektöründe olduğumuzdan dolayı bazı deneyimlerimizi sizinle paylaşmayı uygun gördük. İnternet piyasasına yeni giriş yapan blog yazarlarının özellikle hür dikkat dinlemesinde fayda olacağı kanaatindeyiz.

Konunun Amacı: Blog yazarlarına faydalı bilgiler vermek

Konunun Hedef Kitlesi: Yeni blog açan ve blogundan para kazanamayanlar

Konunun Hedefi: Makale bittiğinde bakış açınızın değişmesi ve para fikrinin kayıp olup kullanıcının size para kazandıracağı düşüncesinin oluşmasıdır.

Blog Açarak Kazanmanın Püf Noktası “Kullanıcı (Ziyaretçi)”

Blog Açarken Parayı Düşünmeyin

İnternette günde yüzlerce blog, web sitesi, portalları geziyoruz. Tek, tek incelemelerde bulunuyoruz. Alt yapısı ne olursa olsun fark etmez. Yeterki fikir sağlam olsun. Başarılı olan blogları bugünlerce mercek altına aldık. Başarılı olan bloggerların ortak noktaları ise şudur: “İçtenlikle, gerçek deneyimle sabit olayları anlatmaları” hayatımızda var olan gerçeklerin acısı ve tatlısı ile içtenlikle yazan blog yazarları başarıya ulaşıyor.  Neden sizde olmayasınız? Sizin başarılı olmanız için üzerinde iyice düşünmeniz gereken soruları size soracağız.

Blog’dan Para Kazananlar Nasıl Kazanıyor? “Sorular”

Başarılı Bloggerlar

Yıllardır düşündüğünüz ve hayal ettiğiniz para kazanma hayalleri suya düşüyorsa siz internette en çok neyi arıyorsunuz? Arkadaşlarınız neyi arıyor? Google Trends’te ilginizi çeken ve uzman olduğunuz gündem konuları var mı? Deneyimle sabit en basit bir olay olabilir: Bu Olayı İnsalara Yaşatır Gibi Anlatabilir misiniz? Hani sevdiğiniz bir film karakteri vardır, film icabı ona birşey olduğunda size olacakmış gibi oldu mu? Bunu karşıya yansıtabiliyorsanız hiç durmadan blog açın diyebiliriz. Bu zamanda en trend bloglar anlattığımız gibi olanlardır. Bir kağıt ve kalemi elinize alın, sorularımızı kağıda yazın ve cevapları içtenlikle veriniz. Araştırma yapmayıda unutmayınız.

Geçenlerde yazdığımız Blog yazarak para kazanma ile ilgili 2 yöntemi bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Blog Yazmaya Başlamadan Önce Kendinizi Test Edin!

Kendinizi Test Edin

Eğer gerçekten bu işi para için yapacaksanız; Hiç Çaba Göstermeyin! Para kazanmanız büyük ihtimal hayal olacaktır. Para kazanmak istiyorsanız E-ticaret işine girmenizi öneririz. Gerçek bir blogger her zaman kullanıcıya odaklanır ve yaşadıklarını yazar. Blog yazmanında amacı budur. İlk başlarda deneyim, günlük gibi kullanılan bloglar günümüzde ticari amaçlı kullanılır oldu. İşi ticarete dökenler ilk başlarda Google’ın yeni çıkış dönemlerinde gerçekten para elde ettiler. Ama günümüzde bu hayalden başka birşey değildir. Tekrar, tekrar söylüyoruz: İnsanlara faydalı olacak ve kitleleri sürükleyecek, içtenlikle içerik üretebilirseniz ziyaretçiniz size para getirecektir. Lütfen bu soruyu kendinize sorun: Neden Blog açacağım?

Blog Açmadan Önce İyi Bir Fizibilite Gerekli!

Fizibilite Yapın

Girişim yaparken a’dan z’ye fizibilete çalışması yaparsınız. İnternet piyasasına girişinizde “iyi bir fikir” “iyi bir fizibilite” ister. Çünkü belli bir ücrette olsa yatırım yapacaksınız. İyi bir fikir ziyaretçileri çevrenize toplanacaksa büyüme aşamasını tek, tek yazabilirsiniz. Fikir oluştu : “Tamam Bunu Yapacağım” dediniz. Belkide o fikirde yürüyen ve sizin düşündüğünüzü önceden düşünen insanlar yok mudur? Şuanda bilmediğiniz ve Google sonuçlarında yer alan milyarlarca sayfa vardır. Fikirlerinizi iyice araştırınız.

Rakiplerinizi İyi Analiz Edin!

Rakip Analizi Yapın

Rakip analizlerini iyi yapanlar her zaman başarılı olur! Büyük ihtimal piyasada tekel olmayacaksınızdır. Rakipleriniz olacaktır. Onların büyüme aşamalarını araştırmanız, yazı tarzlarını araştırmanız, eksik yönlerini bulmanız işe başlamada size kolaylık olacaktır. Zorlu rakipleri ve lideri kolay aşamazsınız. Ancak kanat saldırıları ile pazardan pay alabilirsiniz. Şöyle düşünün: Pasta paylaşılmış aslanlar avın başında sizde bir yeni aslansınız ordan pay koparmaya çalışacaksınız. Bence bu hiçte kolay olmayacaktır. Onlar aralarında ne kadar rakip görünsede tek noktada ittifak olurlar; sizin karşınıza çıkarlar. Onları alt edecek strateji planı yapmanız gerekecektir. İyi düşünen kazanır!

Blog Açma Zamanı Geldi!

Blog Yazmaya Başlayın

SEO Türkiye ekibi olarak size en iyi alt yapıya sahip bloglar için hazır cms tabanlı blog olan WordPress’i öneriyoruz. WordPress eklentileri okyanus gibidir. İşinize yarayacak SEO eklentilerinden, fonta, güvenlik eklentilerine kadar A’dan Z’ye işinize yarayacak blog altyapısına sahiptir. Kullanımı gayet basit ve hızlıca öğrenebilirsiniz.

WordPress İçin Gereksinimler: İyi bir Linux Hosting, Marka olacak bir domain. Özellikle bloggerlar kendilerinin isim ve soyisimlerinden oluşan nic.tr tarafından satılan com.tr alan adını tercih etmektedir. Eğer isim ve soyisiminiz uzun ise kısa olan bir .com, .net üst düzey alan adı seçimi yapınız.

Site İçi Optimizasyon İşlemi için tıklayınız. Başlangıcı iyi yapan her zaman kazanır! Bizi takip etmeye devam ediniz. Bu makaleyi devam ettireceğiz.

SEO’da Link Çıkışları yazımızı okuyabilirsiniz.