Canonical URL Nedir? Kullanımı Nasıl?

Canonical terim anlamı olarak standart demektir. SEO açısından önemli canonical url yapısı önemlidir. Spama karşı Canonical URL kullanın.

Canonical-url-nasil-kullanilir

SEO Türkiye takipçileri bugün sizlere Canonical url hakkında bilgi vereceğiz. Web sitenizin daha başarılı olması için sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.

İnternet dilinde Canonical url = Tekrarlanan sayfaların arama motoru botları tarafından spam algılanmasını engelleyici bir etmendir.

Örnekle Canonical url : SEO nedir? ile ilgili bir sayfa oluşturduğumuz düşünün. İleri zamanlarda da 2015 Yılında SEO nedir? Arama motoru bu iki sayfayı aynı görebilir ve spam oluşturduğu için web sitemize cezalar uygulayabilir. Bunun önüne geçmek için Canonical url yapısını kullanmalısınız. Her sayfaya Canonical url bildirirseniz hangisinin gerçek içerik ve kopya olduğunu arama motorları daha kolay algılar. Kopya içerikler, özgünlüğün düşmanıdır. Son 3 yıldır Google’ın yaptığı güncellemelerde copy içeriklerin ne kadar web sitemize zarar verdiğini uygularak gördük. Var olan sayfalarımızında performansının ne kadar düşük olduğunu gözler önüne serdi.

Canonical url Nasıl Kullanılır?

Canonical url yönlendirme şekli Rel=canonical link tag örnek: <link rel=”canonicalhref=”http://www.seo-turkey.com/organik-seo-nedir/” /> Yukarıda organik seo ile ilgili oluşturduğumuz sayfanın canonical url yapısını sunduk. Kod yapısını aynen bu şekilde uygulanmaktadır.

Arama motor robot (örümcekleri) ne kadar doğru şekilde yönlendirilirse ve sayfanızda fazla dosya boyutu taşımazsa değeri o kadar artacaktır. İyi bir yapıda ilerlemek için site içi optimizasyonun en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Link inşaatı sistemini canonical url ile de daha düzenli hale getirmek mümkündür.

WordPress Kullanıcıları İçin Canonical Url Yapısı

WordPress SEO açısından başarılı bir CMS sistemidir. Kullanıcıları eklenti deryasında büyük nimetlerden faydalanmaktadır. Bu seçenekler arasında All in One SEO Pack eklentisi ve Yoast SEO eklentileri ile hem SEO ayarlarını yaparken Canonical url oluşturabiliyorsunuz. Bu sayede sayfalarınız tekrar etmiş gibi görünmüyor.

Diğer konumuz organik seo ‘dur. İncelemenizi tavsiye ederiz.