E-Ticaret Sitelerine SEO

E-ticaret SEO çalışmaları Google Optimizasyon işini bilmeyen SEO Uzmanları için zor iştir. Bizim için e-ticaret sitelerine SEO çalışması kolaydır.

E-Ticaret Sitelerine SEO

E-Ticaret Sitelerine SEO

Alışveriş sitelerine SEO çalışması için profesyonel SEO Uzmanı ile çalışmanın tam zamanıdır. E-ticaret sitelerine Google optimizasyonu işlemi yapacak olan kişi için öncelikli olan siteleri iyi tanımaktır. Web siteler bizim için bir hastadır. Hastayı tedaviye getirdiğinizde sitenin anotomisini iyi anlaması gerekir. Her e-ticaret sistemi aynı olmadığı gibi uygunan teknik ve yöntemlerde farklılık gösterir. Bu farklılıklar genelde ürün satışlarının farklılığından ve e-ticaret sistemini satan firmaya göre değişmektedir. İki noktayı iyi anlamak gerekir: E-ticaret sitesinin faaliyet alanı diğer ise kullandığınız e-ticaret paket programının üreticisidir. Bunu iyi şekilde anlarsanız SEO çalışmalarınızda o kadar verimli olacaktır. E-ticaret siteleri SEO çalışması için yapılarına bir göz atalım:

E-Ticaret Sitesinin Yapısına Göre SEO

1) Tek ürün üzerine yoğunlaşmış e-ticaret sitesi: Bir ürün satışı gerçekleştiren e-ticaret siteleri var mı? diye bir soru aklınıza takılabilir. Evet var. Bir ürün üzerine uzmanlaşmış firmalar tarafından bu tür alışveriş sitesi tercih edilir. Ürün bazlı SEO çalışması uygulanması gerekir. Ana domain (alanadı) üzerine SEO hizmeti sunulur.

2) En az iki çeşit ürün satışı yapan e-ticaret siteleri: Bu siteler orta ölçekli e-ticaret siteleri diye adlandırılır. Genelde onlarca ürün satışı yaparlar. Kategori bazlı veya ürün bazlı SEO tercih ederler. Bu tür orta ölçekli alışveriş sitelerine SEO çalışmamız ürün + kategori bazlı hizmet sunarız.

3) Yüzlerce ürün satışı yapan e-ticaret siteleri: E-ticaret sitelerinin büyük ölçekli olanlarındandır. Büyük ölçekli dememiz tam isabet olacaktır. Yüzlerce ürün onlarca kategorilerde veya binlerce ürün yüzlerce kategoriden oluşabilir. Kategori bazlı SEO çalışması yapılır. Kategorilerin Google arama sonuçlarında ilk sayfalarda çıkması kurumsal satış yapan firma için daha iyi olacaktır. Bizim büyük alışveriş sitelerine SEO çalışmamız kategori bazlı SEO hizmetidir.

4) Mega Alışveriş Sitelerine SEO: Bu tür siteler kendi bünyesinde onlarca SEO uzmanını bünyesinde çalıştırır.Uluslararası pazarlama ve satış gerçekleştiren e-ticaret siteleridir. Outsourcing kullanabilirler.  Talep edilmesi halinde yıllık sözleşme ile SEO uzmanlığı veya SEO Danışmanlığı hizmeti sunarız.

E-Ticaret Yazılımı Almadan Önce Bize Danışın SEO Uyumluluk Kontrolü Yapalım

E-ticaret sitesi açmaya karar verdiniz. E-ticaret paketlerini inceliyorsunuz. Hemen karar vermeyin. Vereceğiniz karar sizi yıllar boyu bir yazılıma SEO açısından mahkum edebilir. E-ticaret sitelerinde güvenlikten sonra en önemli ihtiyaçlar arasında SEO uyumlu olması gelir. Daha büyük kitlelere ve hedef kitlenize hitap edebilmeniz için SEO uyumlu e-ticaret paketlerini tercih etmenizi öneririz. Talep etmeniz karşılığında size en uygun e-ticaret paketlerini öneririz.

SEO Uzmanı

Hüseyin ERGÖR yıllardır İnternet sektöründe yer alan kaliteli SEO çalışmaları gerçekleştirir. Uzun yıllardır sektörel bazlı kurumsal sitelere SEO çalışması yapmaktadır. Müşteri odaklı hizmetlerle en iyi sonuca ulaşmanızı sağlar. E-ticaret seo konusunda uzmanlaşmış ender SEO Uzmanları arasında yer alır. Organik SEO ‘nun sizi başarıya taşıyacağı inancını benimsemiş, programsız çalışmalarla hedeflediğiniz yere sizi ulaştırır.

Adıyaman SEO konusunu okuyabilirsiniz.