Organik SEO Nedir?

Doğal seo teknikleri arasında yer alan organik seo konusunu inceleyeceğiz. Organik seo nedir? İşte cevabı:

Organik SEO Nedir?

Türkiye’de organik seo kelimesi türemeden yıllar önce bu görüşü savunan kişi Hüseyin ERGÖR Seo Uzmanı’dır. Çeşitli paltform ve SEO Türkiye web sitemizde sürekli doğal seo yöntemleriyle başarıya ulaşacağını, Google Algoritmasının bu şekilde düşünce ile şekilleneceğini tahmin etti. Çünkü SEO Ar-Ge çalışmalarına önem veriyoruz. Başarının anahtarı doğal ve organik seo’dur.

Organik SEO Nedir?

Programsız çalışma ile yapılan SEO teknikleri arasında yer alan çalışma türüdür. SEO uzmanı tarafından veya web site sahibi tarafından yapılır. Organik seo bu şekildedir. Çalışma şekli konusunda detaya ineceğiz.

Organik SEO Nasıl Yapılır?

A-Müşterisi bizi […] Devamını oku

2015 SEO Teknikleri Full Anlatım

2015 yılında ön görülen seo teknikleri 2014 yılından daha farklıdır. Google güncellemelerine devam ettikçe dahada farklı olacaktır.

Türkiye’de gerçekten seo tekniklerini bilen kaç kişi vardır? 1 kişi mi? 5 mi? 10 mu? 100 mü? 1000 kişi mi? Herkes varsayımlar üzerinden hareket ediyor. Google‘ın algoritma yapısını bilmeden bloglarına yazıyor. Keyword bitti diyen o kadar seo uzmanı gördüm ki! Hatta kendileri hala keyword kullanıyor. Bu oldu mu? Hayır olmadı. Etkisi azaldı doğrudur. Bitti demenin size faydası ne olacak? Art niyet aramak gerekir. İnsanlar seo tekniklerini doğru uygulamasın ki! Müşteri portföyümüz artsın. Konuya bu şekilde giriş yapmayı tercih ettim.

2015’te uygulanacak SEO teknikleri hakkında özet bilgi […] Devamını oku

Bu Sitenin Çevirisini Yap

SEO açısından sıkıntılı bir durum olan, “bu sitenin çevirisini yap” sorununu çözüm sunuyoruz. Farklı yöntemlerle bu hatayı çözebiliriz.

Bu Sitenin Çevirisini Yap

Google’ın gelişmiş algoritması genelde yabancı backlink miktarını fazla almış web sitelerde bu çeviriyi önermektedir. Diğer bir açıdan bakıldığında ise “bu sitenin çevirisini yap” nedenleri içerisinde Google Webmaster Tools içinde yer alan site ayarlarının doğru şekilde yapılmadığından veya web sitenizin içinde bulunması gereken dil etkiketi ‘nin yok olmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

Müşterilerilerden gelen şikayetler ve çözüm arayışları genelde şunlardır: SEO bakımından Google arama sonuçlarında web sitem için “Bu sitenin çevirisini yap” uyarısı alıyorum. Daha önce üst sıralarda çıkan sitem şuanda rakiplerin gerisinde yer almaktadır. […] Devamını oku

Google Pagerank Değeri Artık Güncellenmeyecek

Google‘ı dünyada lider yapan çıkış temel olarak pagerank değeriydi. Bu değer webmasterlar tarafından da takdir edilirken, bir süre sonra Google’ı manipüle etmeye çalıştılar. SEO sektörünün genişlemesi ile Google’manipülasyon çalışmaları arttı. Hacklink satın almalar, web siteler için black hat seo uygulamaları v.s. İllegal yollarla Google Arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak için çalışmalar yapılır oldu. Pagerank güncelleme dönemleri o zaman belliydi. Ortalama üç ayda bir geliyordu. Güncelleme geleceği dönemlerde tanıtım yazıları, link satın almalar havada uçuşuyor. Yeni bir pazar ortaya çıkıyordu. İnsanlar link satarak deli paralar kazanıyordu. O dönemler eski de kaldı. Şuan Google web site sahiplerinin manipüle çalışmalarını engellemek için spam […] Devamını oku

Google Güncellemesi Sıra Kaybına Yol Açtı

Google Penguen 3.0 güncellemesi çoğu web sitenin sıralamadan düşmesine neden oldun. Güncelleme ile sıra kayıplarının neden yaşandığına bir göz atalım.

penguen güncellemesi

Eski kurallara göre çalışan web siteler SEO‘yu anlayamadan sıralamada geriledi. Bunun nedenine bakıldığında doğal olmayan link almaları yani backlink satın almalarıdır. Yurtdışından başlayan bu tusunami Türkiye’ye de geldi. Webmaster Tools yoluyla bir çok kullanıcıya uyarılar geldi. Google güncellemesi gelecek diyorduk. Uzun zamandır web sitemizi takip edenler bundan haberdar oldular. Önlem alanlar sıralama kayıp etmeden, sıradan düşen sitelerin yerlerine yükseldi. Google Algoritması artık eski yöntemlere göz açtırmıyor. Google’ı manipüle etmeye çalışan hatalara düşer oldu. Organik backlink almanın ne kadar fayda […] Devamını oku

Site Sıralaması Neden Düşer?

Google Arama Sonuçlarında web sitenizin sırası neden düşer? Hiç araştırdınız mı?

Sıra Gerilemesi

Google’ın güncellemelerinden dolayı sıra gerilemesi olduğu gibi site ile alakalı durumlarda da sıralamanız arama sonuçlarından düşebilir. SEO çalışmalarında ön görülen değer politikası “kalıcılık” , “kalıcı seo” ‘dur. Bazen işler umduğunuz gibi gitmeyebilir kontroller Google’ın elindedir. Kalıcı dediğiniz site bir anda gerilere düşebilir. Arama motorlarında sıra gerilemesi neden yaşanır? 10 sebeple arama motoru sonuçlarından düşme nedenlerini sizlerle paylaştık. Genel

Arama Sonuçlarında web Site Sırasının Düşme Nedenleri

1) Hosting Banlanmış Olabilir

Web sitenizin hostingi barındıran firma hotingleri paketlere böler. Bu paket içerisinde bir sitenin banlanması aynı ip üzerinde olan web sitelerin ceza almasına, banlanmasına […] Devamını oku

Hızlı index Almak

SEO konuları arasında en önemli olanlardan birisi hızlı index alma’dır. Bir web site tasarladığınızı düşünelim. Bu web sitenizde “blog” olsun.

Gündelik olarak beğendiğiniz konular ile ilgil “özgün makale” yayınladınızı düşünelim. SEO açısından özgün makale kral’dır. Belli bir zaman “webmaster tools” ‘u kullanarak “google gibi getir” ile index aldırdınız. Her yayını yaptıktan sonra belli bir süre sonra web sayfanız Google arama sonuçlarında çıkmaya başladı. Google gibi getir kullanmadan index almasını istiyorsunuz. Bu nasıl olur? Google güncel ve iyi içerikleri sever.

Google’da Web Sitenin Hızlı İndex Alması

Artık web siteler hızlı index alsa dahi arama sonuçlarında geri sayfalarda index alıyor. Nedenine bakıltığında web  sitelerin rekabet […] Devamını oku

Meta Tag Ayarları

SEO meta tag ayarları hakkında bilgiler vereceğiz. Meta tag bölümleri nelerden oluşur? Kelime ve karakter sayıları ne kadar olur?

SEO kuralları arasında yer alan meta tag bir web siteye ve sayfasının en önemli bölümlerinden birisidir. Meta tag arama motorlarına web site ve sayfası hakkında bilgi veren bir sistemdir. Html kodlarında <head> bölümüne eklenmektedir. Kodları inceleyelim:

<title>Sayfanın Başlığı</title>: Head kodları arasında yer alır. Tarayıcı başlığında görünen adıdır.

<meta name=”description” content=”Sayfanın açıklaması” />: Websitenizin, sayfanın kısa açıklamasını özetleyen bölümdür.

<meta name=”keywords” itemprop=”keywords” content=” Web sayfasının etkiketlerinin eklendiği bölümdür.” />

Genel olarak 3 temel meta ayarlarının açıklamalarını gösterdik.

Google Açısından Meta Tag Ayalarını Karakter Sayıları

title = 70 Karakteri gekmeyecek şekilde ayarlanır.

description = 160 […] Devamını oku

Site içi SEO Analizi

Web sitenizin Google’da başarı sağlaması site içi SEO optimizasyonun başarısına bağlıdır. Site içi SEO çalışmalarınız Google uyumlu değilse site dışı SEO Hizmetinin etkisini yeteri kadar göremezsiniz.

Site İçi Seo Çalışmalarımız

Site içi seo analizleri yapıyoruz.
Site içi seo (on page seo) programında sizlerin neler yapacağınızı belirliyoruz.
Web sitenizin kod yapısını inceliyoruz.
Site içi Link İnşaasını Programlıyoruz
Web site hızınızla ilgili önerilerde bulunuyoruz.
Site içi seo araçları bulundurmanızı sağlıyoruz.
Meta Tag ayarlarınızı iyileştiriyoruz.
Web sitenizin Google ve Müşteriye hitap etmesine yardımcı oluyoruz.
SEF Url yapısı oluşturmanızı sağlıyoruz.
Sosyal Medya iconlarını web sitenizde bulundurmanızı öneririz.

Site içi optimizasyon Google açısından önem arz eder. Web sitenizin Google Dostu olması için site içi optimizasyon şarttır.

Bu Hizmetimizin Fiyatı: […] Devamını oku

Seo Hizmeti

SEO hizmetimiz hakkında bilgi edinmek mi istiyorsunuz? O zaman doğru sayfadasınız. % 100 başarı odaklı yükselme garantili SEO hizmeti sunuyoruz.

Kaliteli SEO fiyatından belli olur. Düşük fiyatlarla yaptırdığınız SEO hizmetleri bugüne kadar başarısız oldu değil mi? Bunun nedeni tamamen analitik düşünce dışı, ezber seo çalışması yapan sözde uzmanlar yüzünden gerçekleşti. Google ezber işlerle başarıya ulaştırmıyor. Analiz eden, farklı web sitelere farklı çözümler sunan uzmanların işlerini başarıya ulaştırıyor. Günümüzde rekabetin yoğun olduğu, sermaye gücünün konuştuğu bir dönemde yer alıyoruz. Rakipleriniz günden güne gelişiyor siz aynı kalıyorsunuz değil mi? Bu tamamen yine sizde bitiyor. İleriyi her zaman görerek zaman kayıp etmeden Google’da yükselmeniz bizim ellerimizde. […] Devamını oku