Dijital Pazarlama Nedir, Ne İşe Yarar?

Dijital Pazarlama Nedir, Ne İşe Yarar?

Ticaretin en çetrefilli yanı da pazarlama kısmıdır. Pazarlamanın en yönlü tarafı reklam yapmaktır. Son döneme damgasını veren pazarlama yöntemi ise dijital pazarlamadır. Dijital pazarlama radyo, televizyon, gazete, dergi gibi reklam araçlarının dışında dijital platformlar üzerinden yapılan pazarlama yöntemidir.

Dijital Pazarlama Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlama geneleksel pazarlama yöntemlerinin dışında kullandığı araçlar ile daha fazla kişiye ona özel alanlarda ulaşmayı sağlar. kişiye birebir pazarlama yapabilme fırsatı sunan bu araçlar son dönemin en popüler pazarlama yöntemi haline gelmesini sağlamıştır. Dijital pazarlama da kişilere direk ulaşabilme imkanı yaratıldığından kişinin daha önceki alışveriş geçmişine dayanarak uygun ürün veya hizmet ile reklam yapılabilmektedir. Bu da demektir ki […] Devamını oku

SEO ‘da Paravan Bloglar

İnternet sitenizi güçlendirmek adına herkes gibi sizde paravan blog siteleri kurmaya karar vermiş olmalısınız.

Paravan bloglarını açmak kolay ancak onları verimli kullanmak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Linkwheel teknikleri ile alakalı bilgiler. Sizlere bu konuda biraz açıklık getirmek istiyorum;

Paravan bloglarınızı (Linkwheel’leri) açtıktan sonra o site sizin sitenizin rakibi gibi 1-2 tane içerik paylaşın ancak bunlardan asla ama asla sitenize link vermeyin veya farklı yöntemler ile sitenizi beslemeyin. Aradan biraz zaman geçtikten sonra (yani google paravan bloglarınızı gördükten sonra) içerisinde sadece sitenizin URL si geçen bir yazı paylaşmalısınız. Sonra tekrar bekleyin ve google bu yazılarınızıda görsün. Google botları sitenizin tadını tamda bu […] Devamını oku

Canonical URL Nedir? Kullanımı Nasıl?

Canonical terim anlamı olarak standart demektir. SEO açısından önemli canonical url yapısı önemlidir. Spama karşı Canonical URL kullanın.

SEO Türkiye takipçileri bugün sizlere Canonical url hakkında bilgi vereceğiz. Web sitenizin daha başarılı olması için sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.

İnternet dilinde Canonical url = Tekrarlanan sayfaların arama motoru botları tarafından spam algılanmasını engelleyici bir etmendir.

Örnekle Canonical url : SEO nedir? ile ilgili bir sayfa oluşturduğumuz düşünün. İleri zamanlarda da 2015 Yılında SEO nedir? Arama motoru bu iki sayfayı aynı görebilir ve spam oluşturduğu için web sitemize cezalar uygulayabilir. Bunun önüne geçmek için Canonical url yapısını kullanmalısınız. Her sayfaya Canonical url bildirirseniz hangisinin gerçek içerik ve kopya olduğunu arama […] Devamını oku

Organik SEO Nedir?

Doğal seo teknikleri arasında yer alan organik seo konusunu inceleyeceğiz. Organik seo nedir? İşte cevabı:

Organik SEO Nedir?

Türkiye’de organik seo kelimesi türemeden yıllar önce bu görüşü savunan kişi Hüseyin ERGÖR Seo Uzmanı’dır. Çeşitli paltform ve SEO Türkiye web sitemizde sürekli doğal seo yöntemleriyle başarıya ulaşacağını, Google Algoritmasının bu şekilde düşünce ile şekilleneceğini tahmin etti. Çünkü SEO Ar-Ge çalışmalarına önem veriyoruz. Başarının anahtarı doğal ve organik seo’dur.

Organik SEO Nedir?

Programsız çalışma ile yapılan SEO teknikleri arasında yer alan çalışma türüdür. SEO uzmanı tarafından veya web site sahibi tarafından yapılır. Organik seo bu şekildedir. Çalışma şekli konusunda detaya ineceğiz.

Organik SEO Nasıl Yapılır?

A-Müşterisi bizi […] Devamını oku

2015 SEO Teknikleri Full Anlatım

2015 yılında ön görülen seo teknikleri 2014 yılından daha farklıdır. Google güncellemelerine devam ettikçe dahada farklı olacaktır.

Türkiye’de gerçekten seo tekniklerini bilen kaç kişi vardır? 1 kişi mi? 5 mi? 10 mu? 100 mü? 1000 kişi mi? Herkes varsayımlar üzerinden hareket ediyor. Google‘ın algoritma yapısını bilmeden bloglarına yazıyor. Keyword bitti diyen o kadar seo uzmanı gördüm ki! Hatta kendileri hala keyword kullanıyor. Bu oldu mu? Hayır olmadı. Etkisi azaldı doğrudur. Bitti demenin size faydası ne olacak? Art niyet aramak gerekir. İnsanlar seo tekniklerini doğru uygulamasın ki! Müşteri portföyümüz artsın. Konuya bu şekilde giriş yapmayı tercih ettim.

2015’te uygulanacak SEO teknikleri hakkında özet bilgi […] Devamını oku

Blogger SEO Meta Tag Ayarları

Blogger = Blogspot seo ayarları yapmak biraz zor gibi görünse de temelde kolaydır. Blogspot seo ayalarını herkes basitçe yapabilir.

Blogger dünyada en çok kullanılan blog servisleri arasında yer alır. Blogspot seo ayaları yapmak için blogger’ı tanımak gerekir. Google’ın bir kaç yıl önce satın aldığı insanlara ücretsiz blog hizmeti sunan blog servisidir. Blogger SEO için kullanıcıların meta tag ayarlarını yaparken nelere dikkat etmeliler? Blogger meta tag ayarları nasıl yapılır? konusundan bahsedeceğiz.

Blogger SEO; Meta Tag ve SEO Ayarları

Blogger Kullanıcı Panelinden > Tasarım Bölümünü Seçiniz > Html’yi Düzenle diyoruz.

Widget Şablonlarını genişlet kutucuğunu işaretliyoruz.

Şimdi size aşağıda size vereceğim kodu buluyorsunuz.

<title><data:blog.pageTitle/></title>

Aşağıdaki kod ile değiştiriyoruz.

<b:if cond=’data:blog.pageType == “index”‘>
<title><data:blog.title/></title>
<b:else/>
<title><data:blog.pageName/> – […] Devamını oku

Bu Sitenin Çevirisini Yap

SEO açısından sıkıntılı bir durum olan, “bu sitenin çevirisini yap” sorununu çözüm sunuyoruz. Farklı yöntemlerle bu hatayı çözebiliriz.

Bu Sitenin Çevirisini Yap

Google’ın gelişmiş algoritması genelde yabancı backlink miktarını fazla almış web sitelerde bu çeviriyi önermektedir. Diğer bir açıdan bakıldığında ise “bu sitenin çevirisini yap” nedenleri içerisinde Google Webmaster Tools içinde yer alan site ayarlarının doğru şekilde yapılmadığından veya web sitenizin içinde bulunması gereken dil etkiketi ‘nin yok olmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

Müşterilerilerden gelen şikayetler ve çözüm arayışları genelde şunlardır: SEO bakımından Google arama sonuçlarında web sitem için “Bu sitenin çevirisini yap” uyarısı alıyorum. Daha önce üst sıralarda çıkan sitem şuanda rakiplerin gerisinde yer almaktadır. […] Devamını oku

Google Pagerank Değeri Artık Güncellenmeyecek

Google‘ı dünyada lider yapan çıkış temel olarak pagerank değeriydi. Bu değer webmasterlar tarafından da takdir edilirken, bir süre sonra Google’ı manipüle etmeye çalıştılar. SEO sektörünün genişlemesi ile Google’manipülasyon çalışmaları arttı. Hacklink satın almalar, web siteler için black hat seo uygulamaları v.s. İllegal yollarla Google Arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak için çalışmalar yapılır oldu. Pagerank güncelleme dönemleri o zaman belliydi. Ortalama üç ayda bir geliyordu. Güncelleme geleceği dönemlerde tanıtım yazıları, link satın almalar havada uçuşuyor. Yeni bir pazar ortaya çıkıyordu. İnsanlar link satarak deli paralar kazanıyordu. O dönemler eski de kaldı. Şuan Google web site sahiplerinin manipüle çalışmalarını engellemek için spam […] Devamını oku

Kalitesiz Sayfaları Silmek

SEO açısından kalitesiz sayfaları silmek zararlı mıdır? Daha önce index almış bir sayfanız olabilir. Zamanı geçen bir konu üzerine veya düşük kaliteli, hit almıyorda olabilir. SEO için bu sayfayı silmek yerine güncellemekte fayda vardır. Örnek: MSN bugünlerde kullanılmıyor. Eskiden MSN avatarları veya iconları ile ilgili blogunuzda bir sayfa yayınladığınızı varsayalım. Messenger kaldırıldığı için geçiş Skype ‘ye oldu. İzlenecek yolu size aşağıda detaylı şekilde anlatacağım.

“Kalitesiz Sayfaları Silmek Yerine Güncelleyiniz”

Google’da index almış sayfalarınızın kalmasında yarar olduğu gibi zararda olabilir. Örnek olarak web sitenizin yapısını değiştirmek istiyorsanız eski faydalarınız SEO açısından size zarar verecektir. Çünkü web site formatınıza aykırı sayfalardan oluşuyor. Özgün olma […] Devamını oku

Google Güncellemesi Sıra Kaybına Yol Açtı

Google Penguen 3.0 güncellemesi çoğu web sitenin sıralamadan düşmesine neden oldun. Güncelleme ile sıra kayıplarının neden yaşandığına bir göz atalım.

penguen güncellemesi

Eski kurallara göre çalışan web siteler SEO‘yu anlayamadan sıralamada geriledi. Bunun nedenine bakıldığında doğal olmayan link almaları yani backlink satın almalarıdır. Yurtdışından başlayan bu tusunami Türkiye’ye de geldi. Webmaster Tools yoluyla bir çok kullanıcıya uyarılar geldi. Google güncellemesi gelecek diyorduk. Uzun zamandır web sitemizi takip edenler bundan haberdar oldular. Önlem alanlar sıralama kayıp etmeden, sıradan düşen sitelerin yerlerine yükseldi. Google Algoritması artık eski yöntemlere göz açtırmıyor. Google’ı manipüle etmeye çalışan hatalara düşer oldu. Organik backlink almanın ne kadar fayda […] Devamını oku