Evden eve nakliyat tarihçesi

Lojistik hizmeti olan eski zamanlarda sizce evden eve nakliyat hizmeti nasıl yapılırdı? Evet size komik gelebilir ama sonuçta bir tarihtir. Eskiden nakliye taşımaları genelde insan ve hayvan gücüne dayalı şekilde yapılırdı. O zaman ki imkanlar ancak buna yetiyordu. Dünya’da nakliye hizmetlerini gerçekleştirmeye çalışan kişiler genellikle hammaliye ile taşıma yapmaktaydılar. Tekerin bulunması büyük bir teknolojik buluş olarak tarihe geçti. Tekerin bulunması ile hayvanların arkalarına takılan araçlar gelişti. Bu araçlar at ve büyük baş hayvanlara takılıyordu. At için arabalar geliştirildi. Bu arabalar atın arkasına takılıyordu. Günümüzdeki beygir gücü deyimi de at’tan gelmektedir. Atlar ev eşyalarını arabaları ile taşır oldu. Zaman içerisinde teknoloji geliştikçe taşıma yöntemleride değişti. Bu gelişmeler günden güne rahatlık ve kolaylık sağlıyordu. Teknoloji’nin temeline bakıldığında bir iş kolunu kolaylaştırmak emek gücünü azaltmaya dayalıdır. Nakliyat sektörünü de rahatlatan ve kolaylaştıran teknoloji olmuştur. Motorlu taşıtların icadıyla emek ve hizmet sektörü nakliye konusunda azalmaya başladı. Buharlı tren ve gemilerin, buharlı kara araçların gelişmesi sektörün gelişmesine katkı sağladı. Şuanda evden eve nakliyat sektöründe farklı teknik yöntemleri ve araçları bulunmaktadır.

evden eve nakliyat nasıl yapılır

evden eve nakliyat nasıl yapılır

Taşıma modüllerine bakıldığında karayolu araçları; kara sevkiyatlarını gerçekleştirir. Deniz, demiryolu bulunmayan bölgelerde karayolu taşımaları yapılmaktadır. Kara taşımalarına bakıldığında risk bakımından yüksek, hız bakımından normal seviyededir. En yüksek risk derecesi karayolunda vardır.
Denizyolu risk derecesi bakımından en düşük taşıma araçlarından birisi diyebiliriz. Deniz araçları genelde hız bakımından düşük seviye de seyir ederler. Teslimat süreleri diğer araçlara göre daha uzun zaman diliminde yapılmaktadır. Maaliyet olarak denizyolu düşük fiyattan yapılmaktadır.

Demiryolu nakliyeleri maaliyet olarak ve risk olarak düşük seviye dedir. Demiryolu taşımalar cografi şartlar bakımından kısıtlıdır. Demir rayları olan bölgelere ancak sevkiyat yapılabilmektedir. Hız bakımından karayoluna göre daha uzun sürelerde seviyat yapılmaktadır.

Havayolu nakliyat ise daha yüksek hız oranına sahiptir. Kısa sürelerde teslimat yapılabilmektedir. Havalimanı ve havaalanı olan tüm bölgelere taşıma gerçekleşebilmektedir. Maaliyet bakımından yüksek oranlara sahiptir. Genelde değeri yüksek malların taşındığı bir taşıma modülüdür.
Genel olarak Lojistik taşıma ile ilgili yukarıda bilgiler verdik. Günümüzde evden eve nakliyat hizmeti nasıl gerçekleşmektedir?

Çağımızda Evden Eve Nakliyat Hizmeti

Karayolu nakliyeleri ile gerçekleşir. Araçlar bakımından kamyonet, kamyon, TIR kullanılmaktadır. Hizmet bakımından asansörlü nakliyat, aktarmalı taşıma, sigorta hizmeti, ekspertiz, hammaliye, ambalajlama, nakliye, ev yerleşim planına göre hizmet gibi çeşitli hizmet ve iş kolları vardır.

Ekspertiz Hizmeti ile evden eve nakliyat

Sizin için en faydalı evden eve nakliyat hizmetlerinden birisidir. Taşıma, yükleme, ambalajlama, sigorta, hammaliye, araç türünü belirlemek için ekspertiz hizmetinin alınması tavsiye edilir. Eşyalarınızın ne kadar değerli olduğunu sizler bilir ve değerlendirirsiniz. Değerli olan eşyalarınızın bilimsel teknik ve yöntemlerle taşınması için ekspertiz hizmeti kullanmanızda fayda vardır. Tedbir almak her zaman yararlıdır. Bir sorun olmadan önce çözüm odaklı ve sorunların oluşmadan minimize edilmesi tedbir amaçlarından biridir. Ancak ekspertiz hizmeti ile sorunları ve hasarları minimize edebilirsiniz.

Sigorta Hizmeti

Evden eve nakliyat firmaları sigorta hizmetide sizler için sunar oldu. Hasar ve zararlara karşı eşyalarınızı sigortalatabilirsiniz. Taşımaların daha güvenli yapılması için sigorta tercih sebebiniz olması gerekir.
Asansörlü Nakliyat
Evden eve taşımalarında zorlu nakliyat şartları olabilir. Eski ve yeni evinizde kapı ölçüleri yetersiz kalabilir veya merdiven boşlukları eşyalarınızın ölçülerine göre küçük gelebilir. Asansörlü evden eve nakliyat hizmetleri işinizi kolaylaştırmaya dönüktür.

Hammaliye Hizmeti

Nakliyat hizmetlerinde kullanılan insan gücünü temsil eder. Eşyalarınız çok ağır veya taşınması zor ise uzman kuruluşların hammaliye yardımı ile işleriniz kolaylaşabilir.Eşyalarınızın zarar görmemesi adına tecrübeli elemanların eşyalarınızı taşıması tercih sebebiniz olmalıdır.

Araç Türleri Seçimi

Eşya miktarına ve ölçülerine oranla nakliyat aracının seçilmesini temsil eder. Eşya boyutlarınıza ve miktarına uygun şekilde ekspertiz yönlendirmesine göre araç türü seçilir. Araç türleri: Kamyonet, Kamyon ve TIR ‘dır. Evden eve nakliyat hizmetinde araç seçimi çok önemlidir.

Depolama

Evden eve nakliye firmaları eşyalarınızı taşımadan önce depolama hizmeti sizlere sunarlar. Genel olarak eşyalarınızın günlerce veya aylarca güvenli bir yerde muhafaza edilmesi gerekebilir. Depolama hizmeti işlerinizi kolaylaştırmaya yöneliktir.

Tarihçesini detaylı şekilde anlatmış bulunuyoruz.

Lojistik Nedir? 

Hammadde ‘nin üretimden tüketime kadar ve geri dönüşüm sürecini kapsar. Lojistik askeri bir terimdir. Günümüzde kullanımı mal ve hizmet üreticilerinin fabrikaya ürün girişi, üretim, ambalaşlama, fiziksel dağıtım süreçleri ve geri dönüşümü süreçler halinde planlama ve organize etme işlemidir.

Kurumsal firmalara hizmet veren veya firma bu işlemi bünyesinde barındırır.

Evden Eve Nakliyat Firmalarına SEO Hizmeti

SEO Türkiye özellikle nakliye konusunda SEO Uzmanı Hüseyin ERGÖR tarafından kaliteli ve özverili çalışmalarla hizmet sunar. Türkiye’de ender rastlanan seo uzmanları arasında yerini alır. Müşteri memnuniyetine önem verir. Lojistik sektöründen gelen büyük deneyimi vardır. Yaklaşık olarak 10 yıllık SEO ve Lojistik geçmişine sahiptir. Evden eve nakliyat seo hizmeti sunar. Kaliteli lojistik sayfalarından backlink hizmetinden tutun, sosyal medyada lojistik sayfalarında tanıtımlara kadar tüm süreci kapsayacak seo lojistik hizmeti sunar. Yeni bir terim gibi ama SEO çalışmaları da bir lojistik süreci kapsamaktadır.

Hatay SEO hakkında bilgiler alabilirsiniz.