Google Adwords Nedir?

Google Adwords, Google firmasının üretmiş olduğu site sahiplerinin Google aracılığı ile daha fazla müşteri çekmeyi sağladıkları internet üzerinde Google’da yayınlanan bir reklam türüdür.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords Nedir?

Basitçe anlatacak olursak, siz firmanızın bağlı olduğu sektöre ait kendi belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri Google’a girerek reklam verirsiniz. Birden çok anahtar kelime verebilirsiniz. Kullanıcılar o anahtar kelime ile aratma yaptırdıklarında normalde ilk sayfada çıkmayan internet sitenizin reklamını sağ tarafta ya da üst taraf da görürler. Yani milyonlarca firmanın internet siteleri arasında kaybolmadan sitenizin reklamını yapabilirsiniz. Kullanıcılar sayfa sayfa gezmeden girdikleri doğru anahtar kelime sitenize ilk sayfalarda ulaşabilirler.

Google Adwords, işinizi büyütmede büyük bir önem taşır. Artık nerdeyse bütün firmaların bir internet sitesi bulunmaktadır. Sebebi gayet doğaldır ki müşterilerin araştırmalarını internet üzerinden yapmalarıdır. Google’da bu alanda bir dünya devi olduğu ve her kullanıcıya ulaşabildiği için Google üstenden reklam vermek, müşteri çekmenizi kolaylaştırır. Böylece firmanızı daha yüksek noktalarda görebilir. İstediğiniz müşteri potansiyeline ulaşabilirsiniz. Bu konuda çok ayrıntılıdır.

Kendi istediğiniz müşteriyi kendimizde seçebiliriz. Örneğin firmanızın bulunmuş olduğu semti Google’a belirttiğinizde reklamınız o semtten anahtar kelimenizle arama yapan müşteriye öncelikli olarak çıkar. Yani size ve firmanıza sunduğu avantajlar çok fazladır.