Hızlı index Almak

SEO konuları arasında en önemli olanlardan birisi hızlı index alma’dır. Bir web site tasarladığınızı düşünelim. Bu web sitenizde “blog” olsun.

Gündelik olarak beğendiğiniz konular ile ilgil “özgün makale” yayınladınızı düşünelim. SEO açısından özgün makale kral’dır. Belli bir zaman “webmaster tools” ‘u kullanarak “google gibi getir” ile index aldırdınız. Her yayını yaptıktan sonra belli bir süre sonra web sayfanız Google arama sonuçlarında çıkmaya başladı. Google gibi getir kullanmadan index almasını istiyorsunuz. Bu nasıl olur? Google güncel ve iyi içerikleri sever.

Google’da Web Sitenin Hızlı İndex Alması

Artık web siteler hızlı index alsa dahi arama sonuçlarında geri sayfalarda index alıyor. Nedenine bakıltığında web  sitelerin rekabet oranlaması Google açısından yükseldi. Eskiden özgün makale yayınladığınızda ilk sayfalarda index alırken şuan bu imkansız gibi birşeydir. Hemen hemen her konuda Google‘da bilgiler bulunuyor. Arama motorları makale içerisinden yazı çekerek sizi ön sıralara taşıyabilmektedir. Durum sizin için böyle olunca rakipler içinde aynı oluyor. Önceden rakipleriniz benzer bir konuda özgün makale yayınlamışsa site gücü ilede alakalı olarak onlar sizden önde çıkmaktadır. Önceki zamanlarda Google sonuçlarında çıkan bir web sayfayı geçmek günden güne zorlaşıyor. Bunun nedeni rekabettir. Yüksek oranda rekabet piyasa koşullarını etkileyerek SEO çalışmalarınında prensipli yapılmasına uzmanları mecbur kılıyor. Son Google güncellemesi bizlere şunu gösterdi. Her zaman güncel olan siteler kazanıyor.

Hızlı İndex Almanın Yolları ve Öneriler

  • Google ‘ın talebine göre çalışmalarınızı düzenleyin
  • Site içi optimizasyona önem verin.
  • RSS ve Site haritası mutlaka oluşturun.
  • Web sitenizi güncel tutun. Zengin içerik yazarak hergün yayın yapmaya özen gösteriniz.
  • Özgün içerik ve görsellere önem verin.
  • RSS dizinlerine web sitenizi gönderiniz. Her yayında web siteniz ilgili sitelere yayınlarınızı gönderecektir.
  • Sosyal imleme sitelerine web sitenizi ekleyiniz. İlgili yayınları sosyal imleme yaptığınızda hızlı index alacaktır.
  • Sosyal medyaya önem verin devamlı olarak kullanmaya özen gösteriniz.
  • Paravan bloglar oluşturarak yayınlarınızı kısa özet halinde özgün yayınlayın ve link çıkışı yapınız.

Haber sitelerine SEO konusuna ulaşabilirsiniz.