Google’ın Optimizasyon Seçimi

Google’ın; Google Arama Motoru Optimizasyon Başlangıç Rehberi’nde önerdiği optimizasyon türü

Arama motoru optimizasyonu başlangıç rehberi’nde Google’ın web sitesi sahiplerine önerdiği optimizasyon türünü birlikte inceleyeceğiz.

Web sitelerin amaçları: Kar elde etmek, marka oluşturmak, insanların daha kolay sizlere ulaşmasını sağlamak, popüler olmak için genellikle web siteleri yayınlanmaktadır.

Başlangıç rehberinin 2. sayfasında yer alan “Google Arama Motoru Optimizasyon Başlangıç Rehberi’ne hoş geldiniz.” konulu bilgi sayfası içerisinde Google önerilerine uymamızı anlatıyor. Google’dan daha çok kullanıcı odaklı optimize edilmiş web siteler oluşturmamızı söylüyor.

Mantılı düşündüğünüz optimizasyonun amacına bakılırsa daha çok kullanıcıya ulaşmak, yeni kullanıcılar elde etmek, sadık kullanıcılar oluşturma ve popülarite elde etmektir. Google Web Yöneticisi yönergelerini adım, adım yapsanız dahi kesin bir sonuca ulaşacağınızı kimse garanti edemez; çünkü Google arama motoruda etmiyor. Web sitenizin kullanıcılarına yönelik web sitenizi optimize ettiğinizde göreceksiniz ki; kolayca sadakat elde ediyorsunuz ve günden güne web siteniz büyüyor olacaktır.

Google’ın Tarifine Göre Kullanıcıya Yönelik Web Site Optimizasyonu

Google Arama Motoru’nun önerdiği yönergeler genel olarak kullanıcıların deneyimlerinden elde edilmiştir. Peki bir web siteye girdiğinizde siz ne istersiniz? Google arama sonuçlarında hangi sırada, hangi sayfada çıkan web sitelere tıklıyorsunuz? Karar kriterleriniz neler? Bu şekilde empati kurarak, web sitelerinizi optimize ettiğinizde başarı oranınız yükselecektir.

Hızlı web siteleri sizde seversiniz değil mi?  Sunucu, Vps Sunucu, hosting firmanızı iyi seçmelisiniz. Ziyaretçiler hızlı işlem yapabiledikleri web siteleri sever ve sadık kalırlar. Web sitenizin kodlamasını da hızlı oranlı yaparsanız sizin için iyi olacaktır.

Sizin Tercih Ettiğiniz Web Sitelerde Hoşunuza Giden Ne Var?

Marka Domain olması mı? Kolay kullanım mı? Renkleri mi? Fontları mı? Düzeni mi? İçeriliği mi? Hepsine evet diyorsanız doğru cevabı buldunuz demektir. Yoksa her yerde gördüğünüz gücü temsil eden reklamlarından dolayı mı tercih ediyorsunuz? Evet güçlü olanların çevresi de geniştir. Güç odağı kullanıcıya yönelik olan web siteler kısa zamanda markalaşabilir. Siz neden markalaşmayı düşünmüyorsunuz? Düşünüyorum ama gerçekleştiremiyorum. Yanıtını veriyorsanız 1. adımı geçmişsiniz artık faaliyete geçme zamanıdır.