Google Yükseltme – Arama Sonuçlarında 1. Sıra

Google yükseltme işleminde 1. sıra ne kadar doğru? Google arama sonuçlarında yükseltme işlemi yapan SEO şirketi…

Google Sıralaması Yükseltme

Google Sıralaması Yükseltme

Web sitenizin Google’da yükselmesinden sonra 1. sıraya geçmez sizi zorlayabilir. Birinci sayfaya bazı kelimelerde gelmek zor değildir. Önemli olan 1. sıraya gelebilmektir derseniz işte o zaman sizi zorlayabilir. Seo Türkiye, olarak her geçen gün gelişen ve değişen Google Algoritmasına uygun web site yükseltme işlemi yaparken doğru analizlerle, doğru çözümler sunuyoruz. Kurallar değiştikçe kullanılan teknikler ve aktörlerde değişiyor. Eskiden Backlink çok önemliyken günümüzde ona değer bir yöntem olan araçlardan birisi ise sosyal medyadır. Sosyal medyada aktif olmak bir kaliteli backlink kadar değerli oldu. Çünkü insanların tercih ettiği ve konuştuğu ürün, olay, düşünce ve tercihlere Google değer vermeye başladı. Google Arama Motoru’nun amacı her zaman arama sonuçlarında yer alan web sitelerin kullanıcılarına en alakalı sonucu vermesi için algoritma güncellemesi yaparak yapay zeka seviyesini artırmak. Kullanıcı odaklı arama sonuçları vermek. Google’da yükselen web sitelere baktınızda hatta 1. sıra düzeyinde olan siteler genelde sizin sorduğunuz veya aradığınız kelime için sizi doyum noktasına ulaştırabilecek, işinize yarayan web siteler karşınıza çıkar. 

Google’da web sitenizin üst sıralarda çıkmasını mı istiyorsunuz? Çözümü bizde uyguladığımız SEO teknikleri ile web siteniz Google’da organik şekilde yükselecek. Yılların tecrübesi ile sektörde faaliyet gösteren SEO Türkiye çalışmalarıyla müşterilerini her zaman ileri taşıdı ve taşımaya devam ediyor. SEO sektörünün Liderleri arasında yer alan SEO Türkiye günden güne teknolojiye paralel olarak çalışma sistemlerini yenilemektedir.

Google’ı İyi Anlıyoruz ve Güncellemeleri Takip Ediyoruz

Arama motoru optimizasyonu (Google yükseltme) işleminde en önemli olay şudur: Google hakkında çıkan son gelişmeleri takip ederek, güncellemeye uygun çözümler üretmektir. Biz, Google algoritma güncellemesi gerçekleştirdiği zaman öncelikle etkilerini inceleriz. Web siteleri ne yönde etkilemiş? Yükselme veya düşme ile ilgili analizleri yaparız. Nedenlerini araştırarak çözüm odaklı çalışmalar ile web sitelerini güçlendiririz. Analitik düşünce yapımızla son güncellemede gelen kuralları değerlendirerek, bir sonraki güncellemede olacak değişmeler üzerine düşünürüz. Ona uygun tedbirler alırız.

Google Yükseltme İşlemi Kaça Ayrılır?

Google optimizasyon işlemi üç kısımdan oluşmaktadır. Genel manada biz bunu iki kısımda inceleriz. Sosyal medya ayağını site dışı optimizasyonla aynı tutarız. SEO’nun kısımlarını inceleyim:

Site İçi Google Optimizasyonu (Site İçi SEO İle Google Yükseltme Sistemi)

Bir site kendi içerisinde Google kurallarını barındırmıyorsa Google sonuçlarında çıkması zorlaşacaktır. Web site içerisinde Google optimizasyon için gerekli olan araç ve kurallar nelerdir?

Sitenin Tasarımı: Müşteriye hitap edecek şekilde olmalıdır. Göze hitap eden tasarımlar her zaman müşteriler tarafından sevilir ve tutulur.

Web Site Kod Yapısı: Sitenizin kodlaması çok önemlidir. Güncel kod yapılarına uygun, gereksiz kod barındırmayan, mobil ve diğer cihazlara uygun siteler her zaman Google tarafından sevilir. Google Speed Testinden web sitenizi geçirmeyi unutmayınız.

Meta Taglar: Son zamanlarda Title ve description ön plana çıkıyor. İçeriliği destekleyen başlık ve açıklama sizi Google’da yükseltebilir.

Link inşası: Sistemli şekilde link ağını kurmanız sizi her zaman avantajlı duruma getirir.

RSS: Sitede son gelişmeleri toparlayan ve dış sitelerin eklemesine olağan tanıyan akışkandır.

Sitemap: Sitenin haritasını ifade eder. Sitenin dışarıya aktarmak istediği sayfaların toplu şekilde listelendiği bölümdür.

İçerik: Özgün çalışmalarla Google ve insanlığa faydalı olmak üzere yazılmış içerikleri ifade eder. Site içi optimizasyonda önemli rol oynar. Hedef kelimelerinizi makale içerisinde bold ve strong olarak kaıln yapın. Makaleleri yazarken uzun ve akıcı olmasına özen gösterin. Müşterilerinizi veya ziyaretçilerinizi sayfaya bağlayacak ilginç konular paylaşmaya özen gösteriniz. İçeriklere boyutu büyük olmamak şartıyla video ve resim ekleyiniz.

H Tagları: Başlık tagları olarak görünür. H1 en büyük başlık tagıdır. H6 en küçük başlık tagıdır. Header tagları site içi optimizasyon için önem teşkil eder.

Footer Bölümü: Footer yapısını iyi düzenlediğinizde size ekstra etki sağlayacak linklere ve kategorilere sahip olabilirsiniz. Google arama sonuçlarına etki eden bir site içi optimizasyon sistemlerindendir.

Hedef Kelimede Link Çıkışları:  Yayın sayfalarınızdan yükseltmek istediğiniz kelime için belli bir sayfaya veya ana domaine verilen link türüdür. Google yükseltme işleminde etkin rolu görünmektedir.

Sunucu ve Hosting: Sunucunuzun hızı veya hostinginizin hızı önemlidir.Müşteriler ne kadar hızlı web sitenizde gezerse o kadar keyif alacaktır.

Domain: Marka olma yolunda ilerlemek istiyorsanız sektörünüze hitap eden kısa akılda kalıcı domain her zaman sizi rekabette öne sıraya taşıyacaktır. Hedef kelimenizin domainin başında yer alması gereklidir. Yaşlı domainler Google‘ın gözünde değerlidir. Google’ın güvenini kazanmıştır. Domain kayıt sürenizi en az 3-4 yıl olarak yapınız.

Resim Optimizasyonu: Görsellerin url yapısını sayfanızla aynı yapmaya çalışın. örnek: seo.jpg kısa olmasına dikkat ediniz. Sıkıştırılmış görseller her zaman hızlı açılır.

Navigasyon Menü: Sitenize giriş yapan kullanıların nerede olduğunu mutlaka gösteren navigasyon menünüz olsun. Google sıra yükselmesinde önemli site içi optimizasyon kurallarından birisidir.

Link Çıkışlarınızı Kontrol Edin: Dış sitelere link verirken link çıkışlarında dofollow, nofollow kontrolu yaparak link çıkınız.

Google Sıralaması Yükseltme İşleminde Site Dışı SEO

Web sitenizin site içi optimizasyon işini başarıyla gerçekleştirdiğinize inanıyorsanız. Site dışı SEO yapma noktasına gelmişsiniz demektir. Bu noktada önemle vurgulamak istediğimiz bir konu var. Site dışı çalışmalara başlamadan önce unutmamamız gereken nokta şudur: Domain yaşı ve faaliyet zamanıdır. Yıllanmış domainlere SEO çalışması yapmak mantıklıdır. Yeni domainlere site dışı SEO yapılmaz değil! Yapılır ama sistemli şekilde yapılması gerekir. Yeni doğmuş bebeğe lokma veremezsiniz. Yavaş yavaş süt emerek beslenmesi büyümesi gerekir. Yıllardır tecrübe hayatımda müşterilerime bu örneği verdim. Örnek tama kalabını oturuyor şüphesiz. Şuan anlatacağımız site dışı optimizasyon konusu normal bir siteye uygulanabilir. SEO yapmaya müsait bir siteye uygulanacak yöntemlerden bahsedeceğiz:

Sosyal Medya Çalışmaları:Google sosyal medya beğeni, paylaşımlarına önem veriyor. İnsanlar tarafından sevilen bir siteyi ve daha doğrusu konuşulan bir sayfada olsa bunu algılıyor. Sosyal medyada oluşan olayları algoritması fark ediyor. Sosyal medyayı site dışı SEO ile ifade etmek şahsıma göre daha doğru geliyor.

Backlink: Doğal yolla kazanılan backlinkler faydalı oluyor. Backlink geri link demektir. Referans bağlantı olarakta adlandırmaktayız. Bir sitenin sizin siteyi önermesini sağlayan sistemdir. Kaliteli backlink almak çok önemlidir. Kalite nasıl anlaşılmaktadır? Sitenizle aynı sektörde faaliyet gösteren bir sitenin sizin sitenizi önermesini sağlayın.Aynı alanda çalışan sitelerden alınan backlink Google nazarında büyük öneme sahiptir.Her zaman organik backlink kazanmak sizi iyi bir noktaya getirir. Backlink kendi arasında bir çok dallara ayrılır. Google sıralaması yükseltme ile ilgili genel konuları belirttik.

Yazar: Hüseyin ERGÖR

Google Sıralaması Yükseltmek İçin Bizimle İletişime Geçmenizi Öneririz.

Adres: Haraparası Mah. Tayfur Sökmen Cad.  Kat:1 No:102/6   Antakya / Hatay

E-Mail: info@seo-turkey.com

Tel : +90 326 212 18 77
Faks : +90 326 214 01 85
Destek : +90 530 735 45 49

e-ticaret SEO konusuna linktenulaşabilirsiniz.