Haber Sitelerine SEO

Haber sisteleri en çok kullanılan web yayın servisleri arasında yer alır. Türkiye ve Dünya’da haber siteleri güncel olmasından dolayı en güçlü siteler arasında gösterilmektedir. Haber sitelerine seo çalışması yaparken site içi ve site dışı SEO olmak üzere iki çeşit çalışma türü ortaya çıkmaktadır.

Haber Sitelerine SEO Hizmeti

Ajanlardan gelen haberleri mutlaka özgünleştirmeniz gerekir. Ajanlar bir yayın yaptığında yüzlerce, binlerce web siteye aynı haber yollanmaktadır. Aynı haberin sizin web sitenizde yayınlaması fazla birşey ifade etmeyecektir. Google Arama motoru kopya olarak yayınlarınızı algılayacaktır. Ajanlardan gelen haberlerin başlık, kısa özet ve açıklama bölümlerini iyice okuyarak anladığınızı yazmak daha mantıklıdır. Konunun özünden kopmadan kendi anlatımlarınız size fayda vereceği gibi makaleye de özgünlük değeri katacaktır. Önemli olan ana temadan yani konunun ana fikrinden ayrılmadan yazmaktır. Daha önce yeni habere benzeyen bir konu devamı geldi ise önceki yazıdan alıntılar yaparak özgün şekilde yeni konuya entegre etmenizde fayda olacaktır.

Sosyal Medya Çalışmaları

Link kıslatması kullanarak daha çok ziyaretçi elde etmenize imkan tanır. Her zaman resimli haberleri Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde paylaşmanızda fayda vardır. Link kıslatmasında haber kaynağını kullanıcılar görmediği için büyük haber sitesi olarak web sitenizi algılayacaktır. Tam aksi durumda oluşabilir: bu durum güvenilir kaynak link mi ? sorusunu kullanıcıların aklına getirebilir. Düşük bir ihtimal ama göz önünde bulundurmakta fayda vardır. SEO çok ince ayrınltılar ister. Ufak bir hata başarısızlığa neden olabilir.

Haber Sitelerine Görseller Ekleyiniz

Web sitenizin değerli olması açlısından görseller eklemek önemlidir. Kullanıcıyı ne kadar çok haber sitesine bağlayabilirseniz o kadar yararlı olacaktır. Konuları akıcı şekilde, Türkçe kullarına uygun halde yazarsanız kullanıcı yayınlarınızı dikkatlice okur ve siteden kolay kolay ayrılmaz. Her zaman kullanıcıların dikkatini çekecek farklı konular bulmaya özen gösterin, SEO’nun temelinde özgünlük vardır. Kaliteli SEO çalışmaları haber sitelerini başarıya taşır.

Haber Sitelerinde SEO Çalışmalarında Fiyat Etkisi

Sitenin iç optimizasyon zorluğuna ve site dışı SEO çalışmalarına göre fiyatlar değişmektedir. SEO Fiyatları konusunda dikkat etmeniz en önemli nokta ise çalışmaların manuel yapılmasıdır. Doğal çalışmalar sizi başarıya ulaştırır.