İngilizce Siteler İçin SEO Çalışması

Türkiye’deki SEO Uzmanları genelde Türkçe kelimelerde SEO çalışması yapar. İngilizce siteler içi SEO çalışması yapanlar azdır.

İngilizce SEO

Dünya değişiyor. Teknoloji günden güne ilerliyor. Türkiye’de SEO Uzmanı sayısıda günden güne arttıkça SEO çalışamalarındaki kalite düzeyide otomatikmen artıyor. SEO Uzmanları Türkiye’de genel olarak Türkçe sitelere ve Türkçe kelimelere yoğunluk vererek İngilizce kelimelerde çalışma yapanların sayısı elle sayılacak kadar az kişi vardır.

İngilizce SEO Nasıl Yapılır?

İngilizce SEO Çalışması

İngilizce SEO Çalışması

Google SEO çalışması düşünüyorsunuz. İngilizce bir web siteniz var. Bir türlü SEO Uzmanı bulamıyorsunuz. Merak etmeyin İngilizce kelimelerde arama sonuçlarında yükselmek sanıldığı kadar zor değildir. Sadece tek farkı normal yaptığınız SEO çalışmalarını İngilizce sitelerde uygulamaktır. Örnek: Trailer kelimesinde çalışma yapmak istiyorsanız. İngilizce Treyler ile ilgili forumlar, web siteler ve blog ağı kurmanız gerekebilir. Site yaşı, site içi seo uyumunu site dışı seo yapmaya müsait şekilde düşünerek bu tekniklere uygulamanızı rica ederiz. Örnek: Yeni bir siteye SEO çalışması hemen yapmak sakıncalıdır. İngilizce siteler içinde aynı kural geçerlidir. İngilizce sitelerde öne çıkan en büyük fark rekabet oranıdır. Dünya’da en çok kullanılan dil İngilizce olduğu için Deniz’de değilde okyanusta yüzmektesiniz. Okyanus’tada tehlikeler çoktur. Bu tehlikeleri göze alarak SEO çalışması yapmanız gerekebilir.

İngilizce SEO Teknikleri

ingilizce-seo-teknikleri

Site içi optimizasyon kuralları aynı şekilde geçerlidir. Sadece Header bölümdeki dil ayarlarını “EN”‘ye ayarlamanız gereklidir. Çoklu dil kullanıyorsanız uzantılara göre dil çevirmelerini ve sayfaları ayarlamanız gereklidir. İngilizce SEO teknikleri bölümünde ingilizce bloglarla web sitenizi desteklemeniz gerekir. Konuların bütünlüğüne özen gösteriniz. Web siteniz her telden çalmasın. Çünkü İngilizce sitelerde rekabet oranı yüksektir. Sektörünüzle alakalı yayınlarınız size her zaman avantaj sağlar.

Web sitenizin yayınlarını güncel tutmaya çalışın. Eğer kurumsal bir siteniz varsa blog bölümünü sektörünüzle alakalı haber bölümünü kullanabilirsiniz. Mutlaka web sitenize blog bölümü açınız.

İngilizce SEO makaleler pahalıdır. İngilizce site açıyorsanız maaliyet riskini göz önünde bulundurun.

Sosyal Medya: İngilizce yayın yapan sayfaların kısa sürede kitsel olarak büyüdüğünü görebilirsiniz. İngilizce web sitelerin en büyük avantajı budur. Sosyal medyada ürünlerinizi ve yayınlarınızı mutlaka paylaşın. Google Plus, Twitter, Facebook, Linkedin gibi….

İngilizce SEO konusunda anlatacaklarımızı kısa özetle size açıkladık.

SEO Rekabeti konusunda bilgilere ulaşabileceğiniz yayın sayfamızdır.