Blog Yazarak Para Kazanma

İnternet üzerinden bilgi edinme veya hizmet almak için birçok internet sitesi ve blog ziyaret ederiz. Bu ziyaret ettiğimiz adreslerin sahiplerinin bizlere sunduğu bu hizmetten karı nedir diye düşünüldüğünde veya nasıl kazanç sağlıyorlar diye sorulduğunda ise en önemli para kazanma yöntemlerinin google adsense olduğunu söyleyebiliriz.

Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Çoğu kişi bunu düşünmüyor veya kafa yormuyor olsa da kullanıcılarından maddi hiçbir gelir talep etmeyen sayısız site tüm gelirlerini öne çıkan iki yöntem üzerinden sağlar. Birinci gelir kanalı Google Adsense olurken, ikinci gelir elde edilen kanal ise satış ortaklığıdır. Google Adsense blog yazarak para kazanmak veya web sitesi kurarak para kazanmak isteyenler için […] Devamını oku

Google Safe Browsing Site Güvenliği

Google Safe Browsing nedir, ne işe yarar? SEO açısından Safe Browsing neyi ifade ediyor? sorularının cevapları:

Google web sitelerdeki güvenlik unsurlarını göz önünde bulunduruyor. Web sitenin güvenlik problemleri varsa SEO’yada olumsuz şekilde yansıyor. Web sitelerin güvenlik sorunlarını Google’dan nasıl öğrenebilirim? sorusu aklınıza gelebilir. Bu makalemizde Google Safe Browsing (Site Güvenliği) konusunu ele alacağız.

Safe Browsing nedir, ne işe yarar? Google açısından web sitelerde güvenlik ve hacklenmemiş olması önem arz ediyor. Hacklenmiş web siteler genelde SEO değerlerini kayıp edebiliyor. Hacklink olayını da Safe Browsing ile tespit etme imkanı sunuyor.

Google Şeffaflık Raporu

Eski adı Safe Browsing olan Google’ın web sitelerine sunduğu, herhangi bir tehlikeli durum web sitede […] Devamını oku

Antakya Web Tasarım

Hatay Center olarak; Antakya web tasarım işlemlerinde yılların tecrübesine sahip elemanlar ve uzman tasarımcılarla sizlerin Antakya’da hizmetinizdeyiz.

Hizmetlerimiz içerisinde yer alan mobil uyumlu web site tasarımı, logo tasarımı, muhasebe programı, e-ticaret yazılımları ve özel yazılımlarla sizlere kurumsal İnternet hizmetleri sunuyoruz. Antakya web tasarım işlerinde uzmanlığımızı hizmet sunduğumuz firmalara gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz. Personellerimiz Avrupa ve Amerika’da bulunan en gelişmiş tasarım tekniklerini kullanarak hayalinizdeki web siteleri tasarlıyor. Müşterilerinizin tercihlerinin neler olduğunu biliyoruz. Yazılım sektöründe olan yeni gelişmeleri takip ederek ürünlerimizi tercihlerinize uygun şekilde geliştiriyoruz.

Yazılım ve Web Site Tasarımı Profesyonellik İster

Kurumsal web tasarım hizmetini Antakya‘da profesyonel şekilde gerçekleştiren kurumsal şekilde çalışan Hatay Center Web Tasarım […] Devamını oku

Google Reklamları Nedir?

İnternet üzerinden müşterilere ulaşarak satış ve pazarlama yapmak en popüler yöntemlerden biri şu anda. Google Reklamları = Adwords ve Adsense olarak ikiye ayrılır.

Adwords: Web site sahiplerinin Google’a gösterim ve tıklama başına para ödeyerek verdiği reklamlardır.

Adsense:

Web site sahiplerinin Google‘dan aldığı reklamdır. Gösterim ve tıklama başına ücreti Google, web site sahiplerine öder.

Sitemizin istediğimiz kullanıcılara ulaşıp ulaşamayacağı konusunda çok aksaklık çıkabiliyor. Çünkü aratmalar sonucunda siteniz çok geri planda kalabiliyor ya da kullanıcılara ulaşamıyor. Ama bu durum Google reklamları sayesinde ortadan kalkabilmektedir.

Sistem çok basittir. Siz, satmak istediğiniz ürün veya hizmet ile ilgili kendinizin belirlemiş olduğu anahtar sözcükleri sisteme girersiniz. Google bunu kendi içinde hemen […] Devamını oku

Web Sayfası Nedir?

İnternet ortamında kendinizi tüm dünyaya açmanız için gerekli olan şeylerden bir tanesi web sayfasıdır. Bu sayfa genel bir ağa bağlı olarak hizmet verir. Bu sayfalar şahsi bir bilgisayar ya da uzak bir bilgisayar içindeki internet sunucusuna kaydedilir ve oradan görüntülenir.

Sayfaların internet içinde yayınlanması için yönergelere uygun bir şekilde yazılmış olması gerekmektedir. Yani kullanılması için ihtiyaç duyulan bir protokolü vardır. Bu protokol, Hipermetin Aktarım Protokol’ü kısaltılmış olarak http ismi ile bilinir.

Web sayfası bir kişiye ve ya bir kuruma ait olabilir. Tamamen kendi istekleriniz doğrultusunda şekillendirebileceğiniz size ait bir alandır. Statik ve dinamik olarak 2’ye ayrılmaktadırlar. Statik olanları düz bir metin halinde […] Devamını oku

Web Tasarımın Site Ziyaretçisine Etkisi

Bir site açmayı düşündük, gerekli protokol işlemlerini hallettikten sonra sitemizi açtık. İşte bu vakitten sonra devreye web tasarımı girmektedir.

Bu çok önemli bir husustur. Sitenizin iyi bir tasarımının olmuş olması insanların sitenizde geçirdiği vaktin artmasını sağlar.

Görünüş ve dizayn olarak estetik olması, menü gibi bağlantı ekleriyle insanların daha rahat istediklerine ulaşması, kullanıcı ara yüzü gibi seçeneklerle kişiye hitap etmesi kısacası hızlı ve işlevsel olması web tasarıma ihtiyaç duyulduğunun göstergesidir.

Web Sitesinde Gezinirken Sıkılmayın!

Bir sitede gezerken sitenin sizi sıkmaması gerekmektedir. Bu sebeple sitenin diğer sitelere göre farklı özelliklerinin olduğunu hissetmeniz lazım. Yani iyi bir tasarıma sahip site özgün bir site demektir. Site, hızlı olmalıdır. […] Devamını oku

Hatay Web Tasarım

SEO Uzmanı Hüseyin ERGÖR tarafından kurulan Hatay Center İnternet Reklamcılığı ve Web Hizmetleri Şirketi Hatay web tasarım yapan firmalar kategorisinde en iyi tasarımcılar içerisindedir. Bugünlerde adından sık sık bahsettiren Hatay’ın ünlü kuruluşu web tasarımcılar denildiğinde aklınıza ilk gelen firmalar içerisinde yer alıyor. En son sistemleri bünyesinde bulunduran firma A’da Z’ye kalite yönergelerine uygun CSS3 ve HTML 5 webtasarım ile SEO’yu buluşturuyor.

Hatay Web Site Tasarımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi olmasından itibaren hızlı gelişme sürecine giriş yapması firmaların web sitesi ihtiyacını arttırıyor. Gelişen ve değişen teknoloji hızlı iletişimi kolaylaştırdığı gibi bazı ihtiyaçları da zorunlu kılar hale geldi. Firmaların eskiden ürettiği ürün ve kaliteleri müşterilerine […] Devamını oku

Adwords Eğitimi Ne İşe Yarar?

Google’ın neredeyse hâkim olmuş olduğu bir internet platformunda firmanızın tanıtımını yapmak ya da bilgilerini size uygun müşterilere iletmek istiyorsanız Adwords eğitimi almanız gerekmektedir. Bu eğitimle Google reklamcılığı hakkında bilgilere ulaşarak sitenizi çok güzel yerlere getirebilirsiniz.

Bu konuda düzeyli bir bilgi sahibi olmak size büyük avantajlar sağlayacaktır. Adwords eğitimi ile sahip olacağınız bilgilerden birkaçına değinecek olursak öncelikle artık Google arkanızdadır. Dünyadaki birçok kullanıcıya erişme olanağınız mevcuttur. Ürünleriniz ve ya hizmetleriniz hakkında doğru anahtar kelimeleri seçerek gerçekten sizi arayan müşteriye ulaşmış olursunuz. Mobil web sisteminde artık yaygınlaşmasıyla telefonundan anında anahtar kelimenizle arama yapan kişiler sizi çok daha rahat bulabilirler. Ayrıca bu konuda güzel […] Devamını oku