Kısa Sürede Hızlı Dijital Pazarlama Teknikleri

SEO çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Müşterilerimizden ilginç talepler gelmiyor değil! Tabii ki her sektörde olduğu gibi farklı talepler karşımıza çıkıyor. Geçen günlerde yaşadığımız ve bizide gerçekten etkileyen bir soru ile karşılaştık. X yerinde festival yapılacak yakın bölgede restaurantım var. Bana bu kısa sürede nasıl bir pazarlama çözümü sunabilirsiniz? Festival süresi 5 gün ve kısa bir süre kalmış. Ekibimiz hemen çalışmalara koyuldu müşteriye doğru bir çözüm bulmamız gerekliydi. Daha önce buna benzer bir olayla karşılaşan ajans göremedik. Düşündük ve herkes düşüncelerini ortaya koydu. Kısa sürede dijital pazarlama teknikleri nelerdir, nasıl yapılmalı? sorusuyla yola çıkmıştık. Ekibimiz detaylı analizleri yaptıktan sonra müzakere edilen ve onay alan düşünceleri uygulamaya koymaya başladık. Bu çalışmalar nelerdi? Merak ettiniz mi? İşte uyguladığımız hızlı dijital pazarlama taktiklerinin satışa nasıl dönüştürürüz konu detayı:

E-mail ve Mobil Pazarlama Sistemi

Bu konuda profesyonel çalışmalar yapan firmalar var. İzinli e-mail marketing sistemlerini kullanıyoruz. Nasıl mı? Örnek: İstanbul Ortadköy’de festival düzenlenecek olsun. Bu bölgeye gelecek insanlar genelde festivalin türüne göre yaş ortalamasını çıkardık. Kimlerin ilgisi olabilir? Bu çalışmalar yapıldı. Daha sonra uygulanacak pazarlama yöntemindeki etkileyeci e-mail reklamı oluşturuldu. Bölgedeki ilgisi olan gençlere yönelik e-mailler gönderildi. SMS (telefon mesajı) reklamlarıda aynı şekilde yönetildi.

Bölgesel Web Sitelerin Üye Sistemleri ve İlgili Sitede Reklamlar

Veritabanı mimarisi pazarlama açısından bulunmaz nimetler arasındadır. Müşterilerin gönüllü olarak eklediği ve bölgesel haberleri almak istemeleri bir pazarlama ışığı doğuruyor. Kısa sürede pazarlama için ilgili sitelerin üyelerine mesajlar ve e-maillerle duyuru yapılarak birebir pazarlama yöntemi hızlı pazarlama taktiklerindendir.

Sosyal Medya’da Oluşturulacak Kısa Süreli Kampanyalar

Facebook vazgeçilmez hedef kitleye ulaşım sosyal platformlardan birisidir. Konuya ilgisi olan kişilere verdiğiniz reklamı 15 dakikalık reklam incelemesinden sonra hedef kitlenize ulaşım sağlıyor. Fuar çalışmalarında etkili yöntemler arasında sosyal medya reklamları yer alıyor.

Adwords Reklam Çalışmaları

SEM çalışmalarının etkili reklam çeşitlerinden olan Google Adwords reklamları dijital pazarlama’nın vazgeçilmezlerindendir. Kısa sürede arama sonuçlarında hedef kitlenize ulaştırabilir.

SEO Türkiye ekibi olarak uyguladığımız ve başarılı olan Dijital Pazarlama tekniklerini paylaşmaya devam edeceğiz.