Nakliyat Sitesi Seo

Kurumsal SEO çalışmaları içerisinde yer alan nakliyat SEO hizmetimiz nakliyecilere özeldir. Nakliyat website çalışmalarında genelde 20 sayfa bulunur. Bu sayfalarda hakkımızda, hizmetlerimiz, iletişim gibi sayfalar yer alırken, Uluslararası Nakliyat işi ile uğraşanlar Ülkelere göre hizmetlerini tek tek belirtirler. Örnek: “Almanya Nakliye”, “Polonya Nakliye” gibi sayfalar oluştururlar. Önemli olanlar bu sayfaların Google arama sonuçlarında ön sıralarda çıkmasıdır. Müşteriler firma adınızı bilmiyor ise Google Arama Motorunda firmanızı değil yükü ihrac edeceği ülkenin çalışan nakliyecilerini arayacaktır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Google ‘a ülke adı ve sonuna nakliye, firmaları, şirketleri, nakliyeciler, nakliyat, taşımacılık, çalışan firmalar gibi kelimeler ekleyecektir.

Yurtiçi nakliyeciler yerel ve Ulusal şekilde faaliyet gösterirler. Yerel çalışanlar İlçe adı ile üst sıralara çıkmayı hedeflerken, Ulusal çalışan firmalar şehir adları ve yukarıda belirttiğimiz ekleri belirtirler. Sektör dalları olarak geniş yelpazeye sahiptir. Evden eve Nakliyat sektöründen tutun şehirlerarası, Uluslararası, Karayolu ve denizyolu gibi dallara sahiptir.

SEO Çalışması yapılırken genelde firmalar bazı hatalara düşmektedir. Google Algoritmasını anlamayan SEO Uzmanı genelde müşteriyi spam yapmaya teşvik etmektedir. Bu size fayda yerine zarar getirecektir. Spam Örnekleri:  “İstanbul Evden eve Nakliyat” adında sayfa açtığını düşünelim. SEO Uzmanı müşteriye diyor ki! “İstanbul Evden Eve Lojistik” kelimesinde de sayfa açarsanız size fayda sağlayacaktır.!!! Bu yöntem tamamen yanlış SEO uygulaması ve spam’dır. Bir sayfa içerisinde açtığınız konuyla ilgili lojistik kelimesi geçse dahi ve SEO çalışması iyi yapılmışsa bu sayfa Lojistik ve nakliyat kelimesinde üst sıralarda çıkacaktır. Önemli olan Google!ı anlamaktır.