Özgün Makale

İnsanların sevdiği içerikleri kendinizce yazın ve Google arama sonuçlarında üstünlük kurunuz. Özgün makale yazımızda yer alan bilgiler, kullanıcıya dönük yazılan içeriklerin kaliteli olacağı yönündedir. SEO uyumlu makalenin en iyisi ziyaretçilerinize fayda sunduğunuz zengin yazılardır.

Özgün Makale Nedir

Özgün Makale Nedir

SEO çalışmalarında özgünlük önemlidir. Bu öneme bakıldığında Google Algoritması neden özgün içeriklere önem veriyordur?

Kopya İçerikle Google’ı Manipüle Etmeye Çalışmayın!

Google’da olan bir bilgi veya görseli Google’a sunduğunuzda bu zaten bende var diyor. Neden seni üst sıralara çıkarayım ki! Tepkisini veriyor. Sürekli kopya içerik girdiğinizde siz spam oluşturan website statüsünü alıyorsunuz. Buda demek oluyor ki kopya içerik tabiri caizse papağan misali sürekli aynı sözleri söyleyip duruyor. Sağdan soldan derme bilgilerle Google’ı manipüle etmeye çalışıyorsunuz. Şunu unutmayın Google’ın SEO ekibinde bu işin uzmanları sadece arama algoritmasını geliştirmek için saatlerini, günlerini, haftalarını, aylarını ve hatta yıllarını bu işe ayırıyorlar. O kadar uzman sizin düşündüğünüz manipüle planlarını daha önceden çözmüştür. Akıl akıldan üstündür. Bir zaman süreliğine kısa süreli manipülasyonlar yapabilirsiniz. Uzun dönemde bu anlaşılacaktır. Şüpheniz olmasın.

Makaleye giriş yaparken uyarılarla giriş yapmayı tercih ettim. Çünkü yurdumun insanları emek vermeden kolay para kazanma düşüncesine giriyorlar. Tamamen yanlış düşünce ile yola başladığınızda hayal kırıklığı yaşamamanız için uyarı ve önerilerde bulundum.

Özgün Makaleyi SEO Uyumlu Makaleye Nasıl Çevirirsiniz?

SEO uyumlu makale yapmak zor değildir. Akışkan sözcükler içerisine Google Keyword Planner ile hedeflediğiniz kelimeleri % 5 ‘i aşmamak koşuluyla entegre ediniz.Örnek: Seo nedir? başlığı altında yüzlerce makaleyi internetten bulabilirsiniz. Aynı başlıkla açılan makaleler birbiriyle yarışıyor. Bu zor bir rekabettir. Siz olayı farklı gönden görerek farklı bir başlıkla ve özgün makale içinde SEO kurallarını kullanırsanız üstünlük sağlayabilirsiniz.

Özgün Makale İçin SEO Önerilerimiz

  • Giriş – Gelişme – Sonuç odaklı makaleyi yazınız.
  • Makalede zengin içerik olmasına dikkat ediniz.
  • Seo kurallarını uygulayınız.
  • En az 350 kelime olmasına özen gösterin
  • Link inşaası yöntemlerini kullanın
  • Hedef arama kelimelerini kullanırken sınırlandırın % 5 ‘i aşmasın. Aksi takdirde keyword stuffing yapmış olursunuz.
  • Görsellerle makaleyi zenginleştirin kullanıcı odaklı yazınız.
  • Yayını mutlaka sosyal ağlarda paylaşın.

Özgün makale nedir?, Özgün makaleyi SEO uyum makale haline dönüştürme, faydaları ve zararları hakkında bilgiler sunduk. Dikkat edilecek olan noktaları vurguladık. Özgün makale kurallarını uyguladığınızda sürekli olarak devam eden özgün yayınlar web sitenizi Google gözünde değerli hale getirecektir.

Profil backlink konumuzu incelemenizi tavsiye ederiz. Bu konuyu sosyal medyada paylaşarak ve yorum ekleyerek konu hakkında bilgisi olmayan diğer kişilere fayda sağlayabilirsiniz.