Profil Backlink

Profil backlink zararlı mı? Yararlı mı? tarzında binlerce türetilmiş soruyla karşılaştık. Profil backlink yararı ve zararı hakkında bilgiler.

Profil link almak bir backlink türüdür. Türkiye’de genel olarak Seo Uzmanları profil backlink zararlı diyor. Bu konu için çeşitli görüşler yer alıyor. Uzmanların bir kısmı faydalı, bazıları ise zararlı diyor. Birlikte profil backlink konusunu irdeleyelim.

Profil Backlink Nedir?

Forum, sosyal medya gibi platformlarda kişisel bilgilerinizin yer alan bölümde web site linkinizin bulunması şeklinde ifade edilmektedir.

Profil Backlink Zararlı mı? Yararlı mı?

Profil Backlink Zararlı mı? Yararlı mı?

Profil Backlink Zararlı mı? Yararlı mı?

Forumlar konusunda genel görüş profil link zararlı deniyor. Şunu unutmayın insan yaşamında herşeyin zararlı olduğu gibi faydalarıda vardır. Fayda & Zarar karşılaştırması yaptığımızda Faydanın oraanı fazla ise faydalı denir. Zarar oranı ağır basıyorsa zararlı denir. Profil backlink doğru kullanılırsa gerçek anlamda web sitenize katkı oranı fayda yönünden çok olacaktır. Örnek: Sosyal medya sayfamız SEO ile lakalı bir bir sayfa ise buradan alınan profil backlink fayda sağlayacaktır. Alakasız sayfalardan alınan backlink zarar verebilir.

Forumlarda aynı şekildedir. Forum’un bütünü konuları ve sektörü sizin web sitenizle örtüşüyorsa size hit sağlar ve faydalı olabilir. Sizin kullanış amacınız ve şeklinize bağlı olarak fayda ve zarar oranı değişmektedir.

SEO Açısından Profil Backlink

SEO Açısından Profil Backlink

SEO Açısından Profil Backlink

Seo uzmanı genel olarak SEO çalışması yaptığı web sitelere profil backlink almaz. Türkiye’de genel forum oranına bakıldığında sektörleri karşılaştırdığınızda genel olarak teknoloji, webmaster, gezi forumları öne çıkıyor. Tüm müşterilerin bu tip forumlardan profil backlink alması doğru olmaz. Ancak  Seo Uzmanı sosyal medya sayfalarından profil backlink almaktadır.

Profil Backlink Örnekleri

Seo Sayfası adında Facebook’ta oluşturduğumuz sayfa ile ilgili profil backlink aldık. Aldığımız profil backlink’i sizinle paylaşacağız.

Facebook Profil Backlink

Facebook Profil Backlink

Adres yukarıdaki resimdeki gibi… Bu sayfa SEO ile ilgili yayınların yer aldığı Seo Türkiye’nin oluşturduğu sosyal medya sayfasıdır.

face-profil-backlink

Face Profil Backlink

Facebook profil backlink aldığımız bölüm: Hakkında kısmıdır. Hakkında bölümünde kısa açıklamada yer alan web site ve marka bilgilerini yazarsınız. İnternet Web adresi bölümünede internet sitenizin adresini yazıyorsunuz. Facebook sayfamız SEO ile ilgili olduğu için web sitemize kaliteli backlink almış oluyoruz. Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarınızda aynı şekilde bu kurallar geçerlidir.

İngilizce sitelere SEO hakkında yazımızı okuyabilirsiniz.