Satışlarımı Nasıl Artırırım?

Gelişen teknolojiyle beraber satışlarınızı arttırmak için sizde türlü türlü yollar tercih etmişsinizdir. Ama bir türlü doğru yolu bulamamışsınızdır. Ben sizlere internet sitenizdeki satışlarınızı nasıl arttırabileceğiniz konusunda bilgilerimi sunmak istiyorum.

satışlarımı arttırmak istiyorum

E-ticaret dünyasında bir ürünü 20 den fazla site listeler, fakat müşteri bunlardan sadece bir tanesinden alışveriş gerçekleştirir. Peki müşteri satın alım yapacağı siteyi neye göre seçiyor? Elbette öncelikle ürünün rakip sitelere oranla olan fiyatlarını kıyaslıyor. Daha sonra güvendiği bir siteden alışverişini gerçekleştiriyor.

Peki ürünün fiyatı daha düşük siparişlerde ne yapıyorlar? Tabi ki Google en üstte kimi gösterirse müşteri daha fazla vakit harcamadan hemen girip siparişini geçiyor.

E-ticaret dünyasında sizde rahatlıkla satışlarını arttırmak istiyorsanız öncelikle sitenize en iyi seo firmasından SEO yaptıracaksınız ve daha sonra müşterileriniz gelmesini bekleyeceksiniz. Burayı biraz daha açalım;

satışlarımı arttırmak istiyorum

En iyi seo firması olarak niçin bizi tercih etmeniz gerektiğini daha önce BURADAKİ yazımızda açıklamıştık. Gelelim e-ticaret siteleri için yapılması gereken SEO işlemlerine.

Öncelikle siteniz seo analize tabi tutulur. Buradan alınan veriler doğrultusunda sitenizde gerekli görülen bazı şeyler düzenlenebilir. Bunlar URL yapısı veya müşteri odaklı şeyler olabilir.

Örneğin; müşteriye gösterilen ürün resmi ile satış yapılmak istenen ürünün içeriği farklı olması veya URL nin seo kurallarına uygun olmayacak şekilde kaydediliyor olması. Gerekli site içi seo düzenlemeleri yapıldıktan sonra site dışı seo işlemlerine başlanabilir.

Bunların neler olduğu hakkında sizlere tek tek tekrar açıklama yapma gereksinimi duymuyorum. Çünkü daha önce bu konuda yazılmış birçok makalemiz bulunmaktadır. Bu makalelere hemen BURADAKİ BAĞLANTI  ile gidebilirsiniz.

Sizinle e-ticaret siteniz için çalışmak istiyoruz. Hemen İletişim sayfasından bize ulaşın ve SEO Teklifi isteyin!

satışlarımı arttırmak istiyorum