Seo Etki Süresi

Seo çalışmalarında etki süresi ne kadar zamanda etkili olur? Ne zaman sonuç alınabilir?

seo etki süreleri

seo etki süreleri

Açıklamaya geçmeden önce bu tamamen Google’a bağlıdır. Bazı sitelerin etkisi hemen görünürken bazıları haftalar sürebilir. Bizim temel seo değerimiz Google kurallarını kapsar. SEO‘nun daha önce iki şekilde yaptıldığını anlatmıştık. Site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmaları. Şuan Google’ın site içi optimize çalışmaları ile ilgili geçerli kuralarına uygun yapılması ve site ping süresine bağlı olarak etkilerini göstermektedir. Ortalama bir sitenin on page SEO çalışmasının etkisi bir kaç gün ile on gün arasında değişmektedir.

Site dışı SEO çalışmalarının etkisi ise backlink alınan sitelerin gücüne orantılı olarak etki eder. Backlink aldığınız site sürekli güncel ve güçlü ise kısa sürede etkili olmaktadır. “Kaliteli backlink” deyimini daha önceki veritabanımızda mevcut iken, veri kaybı yaşadığımız için şuan da web siteimizde bulunmamaktadır. Kısaca size kaliteli backlink tanımlamasını yapalım:

Kaliteli Backlink Nedir?

Web sitenizin faaliyet gösterdiği sektörde başka sitelerden alınan alakalı backlink türüne kaliteli backlink diyoruz.Doğal yolla alınan backlinklerin değerleri daha etkilidir. Tanıtım yazılarından alınan backlink türleri de etkilidir, ama doğal yolla alınan kadar değildir. Google son güncellemede şunu gösterdi ki doğal olmayan paravan sitelerden aşırı backlink alan web sitelere önemli uyarılar gönderdi. Bu noktada backlink kalitesinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Türkiye’de web sektöründe yer alan kişilerin eğilimleri backlink olsunda nasıl olursa olsun mantığı ile hareket etmektir. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Seo’nun temel kuralları olduğu gibi seo’nun alt sektörü olan backlink kolunda da kurallar işlemektedir. Kurallara uygun çalışmalar yapan web siteler her zaman kazançlı çıkmaktadır. Kaliteli backlink konusu bu şekildedir. Asıl olan konumuz SEO etki süresi hakkında bilgiler vermeye devam edelim. Kaliteli backlink’in öneminin konumuzla büyük alakası olduğu için belirtmek zorunda kaldık.

SEO’nun Etkileri Ne Zaman Görülür?

Site içi seo çalışması: 1 Gün ile 10 gün arasında değişmektedir.

Site Dışı Seo Çalışması: 5 Gün ile 1 ay arası sürede etki göstermektedir. Backlink kalitesi ve backlink alınan site değerlerine bağlı olan değerlerdir.

Konu ile Alakalı Müşterilerine Genelde Sordukları SEO Soruları

SEO ne zaman etki eder? Garantili mi?

Cevap: Site içi ve site dışı SEO ortalam 1 gün ile 1 ay arasında etki edebilmektedir. Garanti şu şekilde olur: Kaliteli backlink aldığımız web sitelerin sitenizi yükselteceğinden eminiz, 1. sıra garantisinden emin değiliz. Google kuralları da bu ön görü ile yazılmıştır. Kimse garanti veremez.

Web sitem sıramadan düştüğü zaman müdahale ediyormusunuz?

Cevap: Google Algoritması maalesef elimizde değil ki müdahale edelim. Bu açıklamaya bakarak üzülmeyin! Site dışı seo çalışmalarını güçlendirerek müşterilerimizin sıra kaybetmesini engelliyoruz. Etki etmesi Google’a bağlıdır. Çok emek harcayarak geliştirdiğimiz yöntem ve seo tekniklerle denediğimiz ve sonuç aldığımız yol güzergahı üzerinde müşterilerimize yardımcı oluyoruz.

Web Siteme SEO Süresi Etki Etmedi!

Cevap: Bu çalışma bizim tarafımızdan yapılmadığı için etki etmemiştir. SEO çalışması yaptığımız siteler cezalı mı?, Herhangi SEO sıkıntısı var mı? Öncelikle analiz ederiz. Analizler sonucunda siteyi içten güçlendirerek dış rekabet savaşı ortamına hazırlarız. Dış SEO ile savaşı kazandırırız.

Her Sektörün Web Site Sırası Değişebilir mi?

Cevap: Google’ın son zamanlarda sık sık güncelleme yapması ile bu ortam oluşmuş oldu. Hemen hemen tüm sektörlerde sıra değişimi olmaktadır. Rekabet gücünün günden güne artması da bu sonuca etki eden faktörler arasında yerini almaktadır. Değişim oranlamasına bakıltığında her sektörde farklılık göstermektedir. Seo sektöründe rekabet yoğun olduğu için günlük sıralama değişikliği yaşarken, kurumsal firmaların yer aldığı sektörlerde fazla bir değişiklik meydana gelmemektedir.

SEO Etki Süresi Nasıl Hızlandırılır?

Aldığınız backlinkleri ping işlemi yaparak hızlandırabilirsiniz. Google’da hızlı index almak için mutlaka kaliteli ping servislerini kullanınız.

Kaliteli Ping Servisi Tavsiyemiz: pingomatic.com ‘dur. “Google Submit Url” servisi’de büyük etki etmekdir.