SEO Neden Gerekli?

Türkiye’de insanlarımız sürekli şu soruyu soruyor. SEO Neden lazım? SEO’suz site başarılı olur mu?

SEO Neden Gerekli?

SEO Neden Gerekli?

SEO bir insanın kalbi nasılsa bir website içinde kalbi denilebilir. Neden mi? Web sitelerin genel amacı müşteri veya ziyaretçi elde etmektir. İstisnaları hariç tutuyoruz. Bazen nadirde olsa SEO yapmayan sitelerinde başarılı olduğuna rastlıyoruz. “İstisnalar kaideyi bozmaz” lafından yola çıkarak. SEO web site için olmazsa olmazdır. Hatay Rehberi olan bir web site kurduğumuzu düşünelim. Bu sitelerde kategori SEO’su çok önemlidir. Firma rehberine kayıp olan şirketlerin tek tek yükselmesi önemli olduğu gibi kategorinin ön planda tutulması daha önemlidir. Hatay rehberi açıldığında SEO çalışmaları hiç yapmadım denilebilir. Sadece sosyal medya üzerinden ilerliyoruz şuan için. Sosyal medya’da bir SEO aracı olsada tamamı ile Search Engine Optimization değildir.

NEDEN SEO?

Bu sitenin daha ileri noktalara gitmesi için SEO çalışmasını mutlaka ki yapılması gerekir. Müşterilerin daha iyi şartlarda var olan firmalardan İnternet ortamında rekabet edebilmesi için Google arama sonuçlarında ön sıralarda çıkması gerekir. Şuan dünya parmaklarımızın ucunda dönüyor. Nedeni global bazda siber ağ projesi olan İnternet’ten dolayıdır. Dünya bizim için eskisi kadar büyük gelmiyor. Bir anda dünyanın bir ucunda var olan noktayı oturduğunuz yerden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Google arama motorunun var oluşundan bu yana İnternet kullanımı arttı. Sosyal ağlarında son bir kaç yıldır gelişmesi ile kırsal bölgedeki insanlar dahi İnternet ile haşır neşir oldu. Gelişen internet dünyasında hemen hemen herkes blog açar oldu. Böyle bir pazar var iken pazarın büyüklüğünü baz alarak nasıl bir satış yapabileceğinizi hayal edin. Hatta hayal etmeyin bunu hemen faaliyete geçirin. E-ticaret sistemleri sayesinde firmalar ne kadar büyüdü hiç fark ettiniz mi? Büyük ihtimal etmişsinizdir. Global firmalar artık e-ticaretide belli bir süre sonra aşacaklar. Siz hala yerinizde durarak onların büyümelerini izlemeye devam edin. Bir kaç yıl sonra başlar keşkeler: “Keşke e-ticaret sitesini önceden açsaydık” , “Keşke internet reklamcılığına önem verseydik” Bu misallerin yaşanmaması için ticarette önde olun e-ticarete başlayın ve SEO çalışmalarını bekletmeden başlayın.

SEO’NUN ÖNEMİ

SEO ile kısa zamanda başarıya ulaşabilirsiniz. SEO etkili şekilde olursa reklamlarınızı ve ürün satışlarınızı destekleyici olacaktır. Kim istemez ki daha fazla ürün satışı yapsın! Herkes bunu mutlaka ister. Bakmayın size şunu diyen çok firma çıkacaktır: “İşlerimiz fazla olduğundan dolayı reklam ve SEO çalışmalarına önem vermiyoruz.” Yalanın daniskasıdır. Çünkü herkesin içinde daha büyük olma umudu vardır. Paraya kıyamayan insanların ve kurumların sığındığı kelimelerden birisidir bu söylenen cümleler.

Web sitenizin olması bir anlam ifade etmeyecektir!!! Neden??? Ama neden? Web sitenizi yayınladınız portföydeki müşterilerinize ancak ve ancak ürün göstermek için kullanırsınız. Veya nadiren bir kaç kelimede şans eseri çıkıyordur arama sonucundan gelen müşterileriniz olabilir. Web tasarımcınız arada bir siteyi kontrol eder ve siz. Sizin satış ağınız bu kadar mı? Biz eski firmayız bizim reklam veya SEO ‘ya ihtiyacımız yok! Yalan yalan… Var ama sen farkında değilsin. Uykudan uyanma zamanı gelmedi mi? Geldi geçiyor. Karşında yeni açan reklama önem veren dünkü firma seni solladı ve katladı. Neden mi? İşte nedeni şu sen tatlı uykuna devam et. Yarın yeni doğan bebek firma kurar senin firmanı sollar. Tozu dumana kadar. Adam reklama ve SEO ‘ya para sayıyor.Tabiri caizse “Kaz kelecek yerden Tavuk esirgemiyor.” Bazı insanların elinde kaz olsa dahi yemeyi bilmez. Cimridir. Elindekine bakar bakar sevinir. Ey uykuda uyuyan insan evladı. Uyuyarak gelişen tek varlık tavuktur. SEO’nu yaptır kısa zamanda başarıya ulaş. Web siten daha büyük kitlelere hitap eder olsun. SEO hizmeti denildiğinde akla gelen kurum SEO Turkey ‘dir.