SEO Sektörüne Yasalar Can Katıyor

SEO Uzmanlarını sevindiren haberler arasında izinsiz telefon mesajları, izinsiz e-maille ilgili yasal düzenleme Seo sektörüne can katıyor.

iletisim-yasalari-seo-ya-tesvik-ediyor

Firmalar, kuruluşlar ve bireyler daha önceleri izinsiz e-posta, mesaj ve telefonla tanıtım yapabiliyordu. Yeni yasal düzenlemeler bu tip davranışları caydırıcı niteliktedir. İzinsiz e-mail marketing sistemini kullanan çoğu bireyler ve firmalar seo sektörüne yöneldi. Uzun yıllar boyu telefonlarımıza gelen ve bakmadan sildiğimiz mesajlardan artık bıkmıştık. Şirket e-maillerimizi açtığımızda gönder/al bölümünde 100 e-mailinin bilmem kaç mb ile geldiğini görünce gözümüz korkuyordu. Şuan bu tip izinsiz e-postaları pek görmesekte yinede bu tarz izinsiz e-mail pazarlama yapma ihtiyacını güden firmalar görebiliyoruz. Bu tip firmalar aslında müşterileri o ürünü almak için teşvik etmiyor; hatta o üründen insanları soğutuyor. Müşterilerin dikkatlerini kolayca çekme yöntemlerini yazının ilerleyen bölümünlerinde sizinle paylaşacağız.

izinsiz-sms-e-mail-seo-sektorunun-onunu-aciyor

İzinsiz e-posta (izinsiz e-mail); İzinsiz SMS’ler ile İlgili Yasa

6563 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 60’ıncı maddesi gereğince 1 Mayıs 2015 tarihinden itibaren tüketicilere ve kullanıcılara izinsiz olarak gönderilen SMS ve e-postalar için cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Kaynak: http://www.servissaglayici.com/btk_izinsiz_email_ve_sms_gonderim_sikayeti

Yukarıdaki 6563 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu’nun 60. maddesi gösteriyor ki izinsiz şekide SMS ve e-mail gönderimi yoluyla reklam yapılamaz. SEO&SEM ise bireylerin, kurumsal firmaların imdadına yetişen interaktif çözümlerdir.

Müşteri Portföyünü Genişletmek İsteyenler SEO & SEM’i Seçiyor!

Hedef müşterilerinize ulaşmanın en kolay yolu SEO&SEM çalışmalarıdır. Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi büyük arama motorlarında aranan kelimelerde çıkan web sitelerinin satış oranları yükseliyor. Türkiye’de SEO çalışmalarına talep günden güne artıyor. Müşteri kapasitesini artırmak isteyen kurumsal firmalar bünyesinde veya outsource ile SEO hizmeti almaktadır. Son iletişim kanunu firmaları hareket geçirerek, SEO çalışmalarına önem derecesinin arttığını gözlemledik.

Türkiye’de SEO Taleplerinin Son Hali!

Firmaların reklama ayırdığı yıllık bütçenin büyük kısmı internet sektörüne kaydı. Eski medya araçları kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap veremez olurken; internet sektörü tam olarak hedef müşteri kitlesine eden reklam türleri arasında yerini aldı. Bu gelişmeler sektörler açısından internette var olma yarışına döndüğünü görüyoruz. Sosyal medya bütçeleri, SEO ve SEM bütçelerinin günden güne büyümesi rekabetin dijital pazarlamada önemli olduğunu belirtiyor.

Yeni yasal gelişmelerde internet sektöründe Search Engine Optimization çalışmalarını destekleyici nitelikte olmasıda Seo Uzmanı için büyük avantajlar sağlıyor. Nitelikli Seo Uzmanları Türkiye pazarında günden, güne artıyor.

SEO içerik ile ilgili yazımız size SEO konusunda bilgi kazandıracaktır.