Seo Uzmanı

Seo Uzmanı

Kurumsal SEO UzmanıSEO Uzmanı nedir? Web sitelerin arama motoru kayıt işlemini yapan, analitik düşünce sistemini kullanan kişilere denilir. Site içi ve site dışı optimize çalışmalarını arama motorlarına odaklı şekilde gerçekleştirirler. Kurumsal ve bireysel olarak çalışan uzmanlar vardır. Kurumsal çalışmalar yapan bağlı bulunduğu SEO ajansının belirlediği kurallar çerçevesinde kaliteyi gözetirler. Türkiye’de gerçek anlamda uzman olan kişi sayısı elle sayılacak kadar az bulunur. Genelde o kişilerde kendi ajanslarının başlarında kurumsal kimliğe sahiptir. Aşağıdaki karşılaştırmaları açık ve net şekilde görebilirsiniz.

Kurumsal SEO Uzmanı ve Bireysel Çalışmalar Yapan SEO Uzmanları Arasındaki Farklar

SEO Kriterleri

Seo Uzmanı

Kurumsal Seo Uzmanı

Domain Seçimi Google yönergelerine uygun domain karakter sayısı, uzantısı seçimi yapar. Mevcut domain ile de seo hizmeti sunabilir. Kurumsal kimliğe, müşterilerine, Google yönergelerine uygun domain seçimi yapar. Akılda kalıcı markalaşmaya uygun domain öneririr.
Site İçi Optimizasyonu SEO yönergelerinE ve genel ziyaretçinin taleplerine uygun site içi optimizasyon işlemlerini yapar. Firma müşterilerinin taleplerini ön planda tutar. Kurumsal firmaların rakiplerine göre site içi optimizasyon işlemlerini yapar.
Site Dışı Optimizasyonu SEO Uzmanı Google yönergelerine uygun şekilde ve Google’da ön sırada yer alan rakiplere üstünlük sağlayacak site dışı optimizasyon işlemleri gerçekleştirir. Şirketlerin genel ilkelerine, etik ticaret kurallarına uygun şekilde site dışı seo teknikleri kullanır. Markalaşmaya uygun site dışı seo çalışmaları yapar.
Sosyal Medya Çalışmaları Web sitenin genel kitlesine uygun ve insanların sevdiği paylaşımlarda bulunur. Genelde sosyal medya uzmanlarına bu işi devir eder. Firmanın hedeflerine uygun ve kampanyalara göre sosyal medya çalışmaları yapar. Sosyal medya uzmanlarıyla birlikte firma çıkarlarını ön planda tutacak şekilde sosyal medya faaliyetlerini yürütür. Müşterilerin aksiyona geçmesine yönelik çalışmalar yapar.

Site içi seo analizi konusuna ulaşabilirsiniz.