Seo Uzmanlarının Dahi Bilmedikleri

SEO merak uyandıran bir konu; herkes Web sitesinin arama motorlarında ön sıralarda yer almasını ister. Özellikle kurumsal firmalar ve e-ticaret siteleri Google’da ön sırada olmak ister. Hiç düşündünüz mü SEO Uzmanları’nın dahi bilmediği bazı sırlar olabilir. Bunu keşfetmek uygulama ile alakalıdır. SEO Uzmanlarının bazı yöntemleri denememiş olması keşfedilmemiş sırları saklar.

SEO Sırlarını Açığa Çıkaralım:

Klasik konulardan uzak duracağız. Binlerce SEO ile ilgili makale okudunuz. Aklınız karıştı ise hiç aklınızı karıştırmadan doğru yerde olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Hafi SEO Sırlarını açalım:

Sayfa = Kategori Değişken SEO Tekniği

Sayfa = Kategoriye değişkeni oluşturmak size büyük katkı sağlayacaktır. Google arama motorunda normal düzeyde rekabetçi  bir kelimede; bu tekniği uyguladığımda abartısız 4. sayfadan ilk sayfaya bir kaç günde geldiğini gözlemledim. Daha önce bu tekniği anlatan ile karşılaşmadım. SEO Uzmanları sürekli sektörü takip etmek zorundadır. Dinamik ve gelişime açık bir sektör olduğu için sürekli olarak yeni bilgiler ve yeni teknikler çıkıyor. Bu teknikte yeni teknikler arasında yer alıyor.

Örnek: SEO Blogu adında bir makaleyi özgün şekilde oluşturdunuz. Dikkat edin bu sayfayı kategoriye dönüştüreceğiz. Önceden bu sayfanın adını değiştirecek şekilde planlayın SEO ile ilgili yazı olsun. Detayları anlattınız. Makale; SEO kurallarına uygun şekilde Ana Fikir, Giriş, Gelişme, Sonuç olarak yayınlandı. Daha öncede SEO ile ilgili makaleleriniz olduğunu varsayalım. SEO Blogu sayfasının Başlığını ve url’sini değiştirelim. “SEO’yu bu blogda öğreneceksiniz” gibi bir başlık atalım. Daha önce oluşturduğunuz örnek: seo-blogu sayfa url’sini; SEO Blogu kategorisi olarak açalım ve SEO Blogu adını verelim. Biraz karışık geldi değil mi? Uygulama şekli:

SEO Blogu adı altında bir makale yayınladınız. Google gibi getir dediniz. Sosyal medya, diğer mecralarda bu yazıyı paylaşın ve yayınlayın. Sayfayı güçlendirin. Bir kaç hafta geçtikten sonra bu sayfanın adını ve linkini değiştirin. Sayfayı değiştirmeden önceki başlık ve link ile kategori açın. Daha önce yazılan SEO ile ilgili yazıları bu bloga sayfaları ekleyin. Kategoriye Google gibi getir deyin. Bir kaç gün içerisinde Kategorinin ilk sayfada olduğunu göreceksiniz.

Kategorinin Google’da ilk sayfada olmasını sağlamak için şunları yapınız: Kategoride ekli olan yazılardan bloga anchor text vererek sayfaları sosyal medyada güçlendirmeye devam edin.

Kategoriyi tanıtıcı, tanıtım yazıları yayınlayarak kategoriyi daha da güçlendirebilirsiniz.

Bu teknik SEO açısından yeni bir yöntemdir. Hüseyin ERGÖR tarafından bulunan bu tekniğin adı”Sayfa = Kategori Değişkeni” diye adlandırılmaktadır.

SEO İçerik Konusunda Dikkat Edin! yazımızı okuyabilirsiniz.