Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web sitesi kurdunuz tanıtmak istiyorsunuz değil mi? SEO açısından tanıtım yazısı alırken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı

Büyük umutlarla açtığınız blog, haber sitesi veya sektörel bir site olduğunu düşünelim. Web siteyi açarken düşünceniz günde binlerce ziyaretçi gelsin. Biraz para kazanalım. Genel olarak düşünceler bu yöndedir. SEO için başarılı tanıtım yazısı alırken şu maddelere özenle dikkat etmelisiniz:

Sektörünüzde Olan Sitelerden Tanıtım Yazısı Almaya Özen Gösterin

Web sitenizin faaliyet alanı ile ilgili olan web sitelerden tanıtım yazısı almaya özen gösteriniz. Google’ın algoritması siteleri kategorize eder. Bu kategoriler içerisinde backlink sistemi farklılık gösterir. Güçlü bir tanıtım yapmak için aynı sektörde var olan sitelerden tanıtım yazısı yayınlayın.

SEO İçin PR Değeri Olan Web Sitelerden Tanıtım Yazısı Yayınlayınız

Pagerank sistemi ne kadar bitti denilsede şuan Google kullanıcılarına göstermediği web site değerlerine sahiptir. 0 ile 10 arasında pagerank değeri vardır. Pagerank değeri yüksek siteden ve sektörünüzde var olan bir siteden yayınladığınız tanıtım yazısı web sitenize fayda sağlayacaktır.

Güncel İçerikli Web Sitelerde Tanıtım Yayınlayınız

Google’ın en sevdiği web siteler sürekli güncel olan ve içerik girişi olan web sitelerdir. PR değerinden bana göre daha önemli bir değer yöntemi olan güncel içerik, sürekli bilgi akışını kullanıcılarına iletir. Bu tarz siteler kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilir. Bir düşünelim 10 sayfalık sitenin bütün sayfalarını okudunuz ve güncel bilgi girişi olmayan bir site olsun. Kaç defa bir daha giriş sağlarsınız ki! 10 defa giriş yapsanız 10 sayfayı ezberlersiniz. Güncel içerik girişi yapılan sitelerin takipçileri daha fazladır.

Özgün İçerikli Sitelerden Mutlaka Tanıtım Alınız

Google algoritmasının en önem verdiği konulardan birisidir. Web sitelerin özgünlüğü onun değerini belirler. Web site sürekli özgün içerik giriyorsa bu site eşsiz olarak nitelendirilir. Özgün içerik girişi olan sitelerden tanıtım yazısı alabilirsiniz.

Nofollow – Dofollow ve Yönlendirme Link Çıkışlarına Dikkat Ediniz

Tanıtım yazısı satın alacağınız zaman yayınlanacak tanıtım yazınızın dofollow link çıkışlı olmasına özen gösterdiniz. Sektörde kendini uyanık sanan kişiler tanıtım yazısını web sitesinde yayınlarken nofollow veya yönlendirme link ile tanıtım yazısı satışı yapmaktadır.

Cezalı ve Çöp Sitelerde Tanıtım Yayınlamayınız!!!

Google’dan ban almış veya bi şekilde cezalandırılmış sitelere dikkat ediniz. Öncelikli olarak Google indexlerine önem veriniz.

Dofollow link çıkışı aşırı şekilde yapmış olan web siteler çöp sitelerdir. Tanıtım yazınızı bu tür sitelerde yayınlamayınız.

Google Yükseltme yazımıza ulaşabilirsiniz.