Web Tasarım ve SEO Bağlantısı

Web tasarım ve SEO bağlantısını inceleyecek olursak; birbirinden ayrılmaz bir uyum içerisinde olmalıdır. Google’da web sitelerin yükselmesi kalite ile alakalı

Öncelikle kelime anlamı olarak seo, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir ve İngilizcesi olan search engin optimization kelimelerinin baş harflerini alarak kısaltılmıştır. Peki, neyi amaçlar seo? Amacı internet sitelerinin, arama motorlarında araştırma yapıldığında üst sıralarda çıkmalarını sağlar.

Web tasarımı SEO için önemli etkenlerden biridir. Çünkü ne kadar yüksek bir seoya sahipseniz dolayısıyla kazanacağınız gelir de bir o kadar fazladır. Sitenizin tasarımının güzel olması sitenize tıklayan kişi sayısını artırmakla beraber popülaritesinin artmasını sağlar. Bunun için uzman bir tasarım ve seo uzmanıyla çalışmanız gerekmektedir. Peki, nasıl popülerliğinizi artırabilirsiniz? Şuan için en çok kullanılan yöntem reklamdır. İyi bir reklam sayesinde yaptığınız tanıtım kullanıcılar arasında hızlıca yayılacaktır. Sitenizin ziyaretçi sayısı, sosyal platformlarda siteniz üzerinden yapılan alıntılar ya da paylaşımlar sayesinde örneğin Google içindeki bir aramada üst sıralarda yer alacaksınızdır. Seonuzu yükseltmenin diğer bir yöntemi de girmiş sitenizin tanıtımını yaparken girmiş olduğunuz anahtar sözcüklerdir. Kendini en iyi şekilde tanıtan sözcükleri seçmeniz kullanıcıların sizi rahatlıkla bulmasını sağlayacaktır.

Web tasarımı çalışmaları SEO açısından çok büyük önem taşımaktadır ve bu konuda kesinlikle profesyonel insanlarla çalışarak başarıyı hedeflemek gerekmektedir. Seonuz ve webtasarımınız ne kadar yüksek olursa, sitenizden kazanacağınız para miktarı da o denli fazla olur.

Web Tasarım & SEO İlişkisi

Google’da web sitelerin yükselmesi SEO ile olur. Web tasarım kaliteli şekilde Google kurallarına uygun yapılırsa kısa sürede SEO ile desteklenerek arama sonuçlarında yükselebilir. Türkiye’de SEO kurallarına uygun web tasarım firması pek fazla bulunmaz. Genelde SEO uyumlu web site yaptırmak isterseniz özel tasarımlı site yaptırmanız fayda olacaktır. Talepleriniz doğrultusunda bu işlemi webmaster yapabilir. Konuya hakim biri ise siz talep etmeden web tasarımı SEO uyumlu yapar.

On Page SEO kurallarına uygun web sitesi yapıldığında sizi başarıya götürecektir.

SEO içerik konusuna mutlaka bakın! Size fayda sağlayacaktır.