Web Tasarımın Site Ziyaretçisine Etkisi

Bir site açmayı düşündük, gerekli protokol işlemlerini hallettikten sonra sitemizi açtık. İşte bu vakitten sonra devreye web tasarımı girmektedir.

web-sitesi-seo-alakasi

Bu çok önemli bir husustur. Sitenizin iyi bir tasarımının olmuş olması insanların sitenizde geçirdiği vaktin artmasını sağlar.

Görünüş ve dizayn olarak estetik olması, menü gibi bağlantı ekleriyle insanların daha rahat istediklerine ulaşması, kullanıcı ara yüzü gibi seçeneklerle kişiye hitap etmesi kısacası hızlı ve işlevsel olması web tasarıma ihtiyaç duyulduğunun göstergesidir.

Web Sitesinde Gezinirken Sıkılmayın!

Bir sitede gezerken sitenin sizi sıkmaması gerekmektedir. Bu sebeple sitenin diğer sitelere göre farklı özelliklerinin olduğunu hissetmeniz lazım. Yani iyi bir tasarıma sahip site özgün bir site demektir. Site, hızlı olmalıdır. Geçişler arasında çok beklemek kullanıcıyı sıkmaktadır. Bu yüzden mümkün olduğunca gereksiz uygulamalardan kurtulmak gerekmektedir. Siteye girildiğinde bir arama yapılmak istendiğinde kullanıcıya bu imkân tanınmalıdır. Kısa ve hızlı bir biçimde istenilen öğelere ulaşıla bilinmelidir.

Basitçe bir siteyi site yapan gerçek tam anlamıyla web tasarımıdır. Bu konuda duyarlı olunarak, site açarken bilgili insanlarla çalışmak size başarıyı getirecektir. Bu yüzden bu konu hakkında duyarlı olmak şarttır.