WordPress 4.5 Mobil Menü Hatası

WordPress geçen günlerde yeni güncelleme sürümünü yayınladı. Wp 4.5 ‘e geçişlerde özellikle Wordress WhoaThemes Marketing temasında güncelleme yaptıktan sonra mobilden girişte menü kısmı görünmüyordu.

Wordpress 4.5 Güncellemesi

Yeni güncellemeye geçmeniz için böyle bir uyarı gelir. Her zaman WordPress güncellemelerini yapmadan önce Wp sizi uyarır, “web sitenizi yedek alın” tabii herkes bunu yapmaz, es geçer ve güncellemeyi yapar. Blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız her zaman tedbirli olmalısınız. Daha sonra problemler karşısına çıktığında ne yapacağım diye kara, kara düşünür. Bu gibi problemlerin olmaması için öncelikle “WordPress web site yedekleme işlemi” yapınız.

WordPress 4.5 Mobil Menü Problemi Çözümü:

Web siteniz veya blogunuz güncellemeden önce sağlıklı şekilde çalışıyordu, yeni sürümü yükledim WordPress mobil menü bozuldu diyorsanız eski sürüme geçmelisiniz. 4.2.2 wordpress günvenlik açıklarının büyük kısmını gidermişti. Geri yükleme için öncelikle yapmanız gereken WordPress 4.2.2 linkten dosyayı indirin. Ftp girerek yedek alın. C panel kullanıyorsanız sitenizi full yedekleyin. Bazen elektrik kesintileri, beklenmeyen hatalardan dolayı dosya yüklemeleri yarım kalabiliyor. Beklemeyen hatalarla karşılaşmamak için WordPress yükleme işlemi yaparken mutlaka yedek almayı unutmayınız.

  1. FTP’den web sitenizi yedek alın.
  2. İndirdiğiniz dosyaların wp-admin, wp-contet, wp-includes dosyalarını ftp’ye atın.
  3. Yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra tarayıcınızın ön belleğini CTRL + Shift+Delete yaparak siliniz.
  4. Web site adresinizi girin, karşınıza uyarı çıkacaktır WordPress database güncelleme diyecek tamam dediğinizde eski sürüme geçmiş olacaksınız.

Not: Sadece bilgi amaçlı 4.5 mobil menü hatasını gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Kesinlikle işlemleri yapmadan önce sitenizi mutlaka yedek alın. Yedekleri almadığınız takdirde problem oluşabilmektedir. “WordPress güncellemesi geri alma” işlemi tamamlandıktan sonra size yeni 4.5 sürümü uyarısı verecektir. Dikkate almayınız veya tema sağlayıcınızla görüşerek temanızın 4.5 ‘e uygun hale getirmesini talep ediniz.

Mutlaka okumanızı düşündüğümüz önemli SEO konusu olan SEO’da Altın Vuruş yazımıza ulaşabilirsiniz.