WordPress 4.5 Mobil Menü Hatası

WordPress geçen günlerde yeni güncelleme sürümünü yayınladı. Wp 4.5 ‘e geçişlerde özellikle Wordress WhoaThemes Marketing temasında güncelleme yaptıktan sonra mobilden girişte menü kısmı görünmüyordu.

Yeni güncellemeye geçmeniz için böyle bir uyarı gelir. Her zaman WordPress güncellemelerini yapmadan önce Wp sizi uyarır, “web sitenizi yedek alın” tabii herkes bunu yapmaz, es geçer ve güncellemeyi yapar. Blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız her zaman tedbirli olmalısınız. Daha sonra problemler karşısına çıktığında ne yapacağım diye kara, kara düşünür. Bu gibi problemlerin olmaması için öncelikle “WordPress web site yedekleme işlemi” yapınız.

WordPress 4.5 Mobil Menü Problemi Çözümü:

Web siteniz veya blogunuz güncellemeden önce sağlıklı şekilde çalışıyordu, yeni sürümü yükledim WordPress mobil menü bozuldu […] Devamını oku

WordPress Görüntüleme Sayısı Eklentisi

Ziyaretçilerin en çok okunan konuları görmesi gezinmeyi artırıcı sebeplerdendir. Wp-PostViews eklentisi post görüntüleme sayısını kullanıcılara ve panelde size gösterir. Verileri ölçümlemek seoda önemli bir yere sahiptir. Bu eklenti ile kolayca kısmi veri analizi yapabilirsiniz.

Yukarıdaki resim kullanıcıya Türkçeleştirilmiş şekilde WordPress okunma sayısını vermiş. Bu eklenti ile yapılmaktadır. Eğer kullanıcı görmesin, sadece panelde ben görmek istiyorum derseniz, kolayca Wp-Admin > Yazılar > Tüm Yazılar dediğinizde okunma sayılarını görebilirsiniz.

Eklenti İndir

[…] Devamını oku

Güncel Ping Servisleri

Hızlı olmak seo açısından sizi her zaman bir adım öne taşır. Web sitenizin seri şekilde çalışması, sayfalarınızın ve postları hızlı index aldırmak önemlidir. 2016 yılı ping servisleri incelememiz rakiplerinize avantaj sağlamanızı kolaylaştıracaktır. WordPress CMS yazılımının tercih sebepleri arasında arama motorlarında hızlı index almayı kolaştıracak alt yapıya sahip olmasından dolayıdır. Sadece Wp değil diğer kullanılan CMS tabanlı veya PHP, Asp sistemlerini kullananlar için paylaşacağımız ping servisleri ile hızlı index almalarına yardımcı olacaktır.

WordPress ping servisleri ekleme bölümü:  Ayarlar > Yazma > Servisleri Güncelleme Bölümü

Arama motoru örümceklerini çağırma işlemine ping denilmektedir. Diğer bir anlamıda “Uyarmak” tır. Web site nasıl hızlı index alır? Sorusunun en iyi cevaplarından […] Devamını oku

WordPress SEO’da Yapılan Hatalar

SEO’da yaptığınız hatalar arama motorlarında görünürlüğünüzü kayıp etmenize neden olabilir. Türkiye’de en çok kullanılan ve dünyada otoritelerin dahi kullandığı WordPress; Wp SEO’da yapılan hatalar hakkında analizlerimizi anlatacağız. Tarafımıza gelen sorulardan derlediğimiz bu makalede kazanacaklarınız:

Amaç: WordPress SEO çalışmalarında minimum şekilde hata yapmanız hedefleniyor.

Hedef: Kullanıcıların rahatça dolaşacağı ve web sitenizde gezinmekten hoşlanacağı bir WordPress SEO çalışması

Makale Bitiminde Elde Edeceğiniz Bilgi ve Tecrübe: Rahatlıkla WordPress sitenizde yaptığınız yanlışları görebilecek, SEO hatalarını giderebileceksiniz.

WordPress’i Tanıyalım

Geçmişten günümüze gelen WordPress serüveni “Blog” olarak kullanım amacından başlayarak, günümüzde büyük bir pazar payını elde etti. Büyüyen Wp arama motoru optimizasyonunda büyük avantajlar sunduğundan, eklenti, tema seçenekleri, kolay kurulumu ve kullanımı […] Devamını oku

Blog’dan Para Kazanmayı Düşünenlere Öneriler

Uzun yıllardır seo sektöründe olduğumuzdan dolayı bazı deneyimlerimizi sizinle paylaşmayı uygun gördük. İnternet piyasasına yeni giriş yapan blog yazarlarının özellikle hür dikkat dinlemesinde fayda olacağı kanaatindeyiz.

Konunun Amacı: Blog yazarlarına faydalı bilgiler vermek

Konunun Hedef Kitlesi: Yeni blog açan ve blogundan para kazanamayanlar

Konunun Hedefi: Makale bittiğinde bakış açınızın değişmesi ve para fikrinin kayıp olup kullanıcının size para kazandıracağı düşüncesinin oluşmasıdır.

Blog Açarak Kazanmanın Püf Noktası “Kullanıcı (Ziyaretçi)”

İnternette günde yüzlerce blog, web sitesi, portalları geziyoruz. Tek, tek incelemelerde bulunuyoruz. Alt yapısı ne olursa olsun fark etmez. Yeterki fikir sağlam olsun. Başarılı olan blogları bugünlerce mercek altına aldık. Başarılı olan bloggerların ortak noktaları ise şudur: “İçtenlikle, […] Devamını oku

WordPress SEO URL Yapısı (301)

WordPress SEO URL Yapısı (301)

Blog serüveni ile yola çıkan WordPress dünyada başarılı şekilde diğer web sistemleri ihtiyaçlarınada cevap verebiliyor. E-Ticaret, kurumsal site v.s. WordPress kalıcı link bağlantısı bölümünde değişiklik yaptınız sitenizde otomatik yönlendirme olur. Eski linkleri (url) yönlendirmesi peki nasıl olacak? Merak edilen bu konun çözümü eklenti ile halledebilirsiniz.

[…] Devamını oku

WP-Optimize Türkçe Ayarları ve Kurulumu

WordPress optimize işlemleri için en çok kullanılan wordpress eklentisi Wp-Optimize plugins‘dir. Sayfa ekle çıkar, spam yorumları sildikçe ve Wp işlem yaptıkça zamanla database (veritabanı) ağırlaşır ve şişer. Database optimize eklentisi olan “Wp-Optimize” Plugins sizin için en iyi site hızlandırıcı eklentiler içerisinde yer alır.

Kurulum İşlemleri

https://wordpress.org/plugins/wp-optimize/ adresine giriş yapınız. Ekrana gelen resim:

İndirdikten sonra Wp-Admin bölümünü açınız. Eklenti yükle bölümüne giriş yapınız > Yeni eklenti Yükle > Zipli şekilde ise yükleyiniz, eğer .rar şeklinde indirildi ise .zip’e çeviriniz. Yada .rar dosyasını açarak FTP yolu ile ‘p-content/plugins klasörüne dosyaları atınız.

Eklenti hazır hale geldi. Wp-Optimize seçiniz ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanımı

İşlemlere başlamadan önce sitenizi komple yedek alınız. Biz bugüne kadar […] Devamını oku

En İyi WordPress SEO Eklentileri

Rakiplerinize göre size avantaj sağlayacağınız WordPress SEO eklentileri:

Esnek açık kaynak kodları nedeniyle en çok tercih gören CMS tabanlı yazılım olan WordPress ile kısa sürede doğru şekilde ayarlar yapar ve iyi eklentiler kullanırsanız sonuca ulaşabilirsiniz. 

WordPress Yoast SEO

Kullanıcılar için kolay kullanıma sahip olan SEO eklentileri arasında Yoast SEO’yu kurabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli olarak 2 çeşidi bulunur. Pro paketi genelde tercih edenlere daha çok SEO imkanları sunuyor. Google’ın son güncellemelerine uygun size öneriler sunuyor. Yoast Seo

All in One SEO Pack

Eklentiyi indirdiğinizde ve yüklediğinizde site sitemap seçeneğini sunduğu gibi canonical url gibi yönlendirici SEO url verme imkanı sunuyor. Title, Description gibi bölümleri yazı eklediğinizde […] Devamını oku