WP-Optimize Türkçe Ayarları ve Kurulumu

WordPress optimize işlemleri için en çok kullanılan wordpress eklentisi Wp-Optimize plugins‘dir. Sayfa ekle çıkar, spam yorumları sildikçe ve Wp işlem yaptıkça zamanla database (veritabanı) ağırlaşır ve şişer. Database optimize eklentisi olan “Wp-Optimize” Plugins sizin için en iyi site hızlandırıcı eklentiler içerisinde yer alır.

Kurulum İşlemleri

https://wordpress.org/plugins/wp-optimize/ adresine giriş yapınız. Ekrana gelen resim:

wp-optimize-eklentisi-indir

İndirdikten sonra Wp-Admin bölümünü açınız. Eklenti yükle bölümüne giriş yapınız > Yeni eklenti Yükle > Zipli şekilde ise yükleyiniz, eğer .rar şeklinde indirildi ise .zip’e çeviriniz. Yada .rar dosyasını açarak FTP yolu ile ‘p-content/plugins klasörüne dosyaları atınız.

Eklenti hazır hale geldi. Wp-Optimize seçiniz ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanımı

optimize-kullanimi

İşlemlere başlamadan önce sitenizi komple yedek alınız. Biz bugüne kadar sorun yaşamadık ama bazen eklentiler internet kesilmesi, hat kopması gibi problemlerden dolayı işlem yaparken yarıda kesilebiliyor. Buda veritabanına zarar verebilir. Her zaman site yedeği almakta fayda vardır. Daha sonra yukarıdaki resimdeki işlemleri yaparak, process bölümüne tıklayınız. İşlemler tamamdır. WordPress database optimize edilmiştir. Resimde ingilizce görünüyor.

Wp-Optimize WordPress SEO Açısından Faydaları

  • Database Şişmelerini Engeller
  • Web Sitenizin Daha Hızlı İşlem Yapmasına Olanak Tanır
  • Ziyaretçileriniz Daha İyi Deneyime Sahip Olur.