Xenforo Forum SEO Ayarları

Xenforo forum sistemini satın aldınız. Kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra forum seo ayarları nasıl yapılır?

Xenforo son yıllarda en çok kullanılan forum yazılımıdır. Bilindik forum sistemlerinden daha da öne çıkmaktadır. Xenforo SEO ayaları kolaydır. Yeni kullanıcılar için forum seo ayarları zor gelebilir. Ayarları doğru yaptığınızda Google ve diğer arama motorlarında rakiplerinizden öne çıkma olasılığınız yüksektir.

Xenforo Forum Yazılımı Hakkında Bilgiler

  • Html 5 ile kodlanmıştır
  • SEO Uyumlu
  • Url (SEF)
  • Gelişmiş Altyapı

Xenforo Forum Türkçe SEO Ayaları

xenforo-seo-ayarlari

Forumu kurarken title ve description bölümlerini sektörünüze göre girmeniz gerekir. Title 60 karakter, description 160 karakteri geçmeyecek. Bu ayarları yaptıktan sonra kurulumu işlemini tamamlayın. Admin > Seçenekler > Forum Genel Ayarları > Title ve Description ayarlarınıda isterseniz değiştirebilirsiniz. SEF (Dost Url) kısmına tik atınız.

Search Engine Optimizastion Xenforo Ayarları (SEO)

Arama motoru optimizasyonu ayarlardan yapmak istiyorsanuz şu yolu izlemesiniz Admin > Anasayfa > Seçenekler > Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tıklayın. Karşımıza gelen seçenekler:

Dost Url: Onaylayın

Konu başlıkları link uygula: Onaylayın

Diğer seçenekler içinde sosyal medya iconlarını etkinleştirme işlemini yapabileceğini bölüm vardır.

Kategori SEO işlemlerini Xenforo’da kategori açarken yapabilirsiniz. Genelde başlıkları ingilizce karakter olarak kullanmaya özen gösteriniz. Google’ın sevdiği şekil link kullanırsanız avataj sağlayacaktır.

Geçenlerde Blogger SEO Ayaları hakkında bilgi vermiştik. Sizler için değişik blog, web site, forum ve gelişmiş yapılardaki internet tabanlı uygulamalarda SEO ayarları hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.